Donanim 13 AĞUSTOS 2012 / 13:22

Mobee yeni tabletini Türkiye'de üretecek

Mobee yeni tabletini Türkiye'de üretecek

2010 yılından bu yana tablet bilgisayar üreten yerli bilgisayar markası Mobee, 2012 son çeyreğinden itibaren kendi tabletlerinin yüzde 30'unu Türk malı haline getireceğini duyurdu. 



Mobee ürünlerini mümkün olduğu kadar Türk üretimine geçirmeyi hedeflediklerini söyleyen Mobee Yönetim Kurulu Başkanı Serra Güney, geliştirecekleri yeni ürünün tamamen Türk malı olacağının altını çizdi. Güney, mevcut sistemlerinde çoğu ürünün, elektronik aksamlarının Uzak Doğu'dan ithal edildiğini belirtirken, montaj ve paketlenmenin ise İstanbul Kağıthane’deki üretim merkezlerinde gerçekleştiğini ifade etti.

Yeni yapılanmalarından söz eden Güney, Ar-Ge departmanları tarafından geliştirilecek yeni ürün tasarımının montajını tamamen Türkiye'de gerçekleşeceğini dile getirdi. İlerleyen dönemlerde özellikle tasarım ve ürün geliştirme aşamasında Ar-Ge ekiplerini genişletmeyi hedeflerini söyleyen Güney, yeni yapılanma sonucunda istihdamda yüzde 30 artış yakalamayı öngördüklerini vurguladı.

Bir önceki model Mobee Nett 7 inç S800 21 bin adet satan şirket, S900 modelini Türkiye'de üretecek.

Ürünün teknik özellikleri

VIA 1.5 GHz Dual Core Cortex A9 işlemci

7 inç çoklu dokunmatik kapasitif ekran

1 GB RAM, 8 GB Nand disk

Google Ice Cream Sandwich Android 4.0 işletim sistemi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun