Donanim 06 OCAK 2009 / 14:07

MNT’de birileri bizi kandırıyor!

Milletçe mutlu olduk, numaramızı taşıyabilecek ve bize en uygun operatörü seçebilecektik. Ama ne oldu da olmadı bu Mobil Numara Taşıma işi!

Milletçe mutlu olduk, numaramızı taşıyabilecek ve bize en uygun operatörü seçebilecektik. Ama ne oldu da olmadı bu Mobil Numara Taşıma işi!

Mobil numara taşınabilirliği geçtiğimiz 9 Kasım itibariyle başladı ve süreç devam ediyor. Bugüne kadar birçok abone numarasını taşıdı. Ancak operatörlerden gelen bilgiler kafaları karıştırıyor. Turkcell, en çok aboneyi kendisinin kazandığını iddia ederken; Avea, MNT’de tek kazananın kendisi olduğu iddiasında. Bu konuda sessizliğini koruyan Vodafone’un ise MNT’nin kaybedeni mi olduğu yoksa “sessizliğim asaletimdendir” stratejisini mi savunduğu merak ediliyor.Vodafone bu konuda sessiz kaldığına göre, biz Turkcell ve Avea’nın rakamları üzerinden fikir belirtelim. Turkcell’den gelen açıklamadaki rakamları aynen aktarıyorum: “İki-sıfır-sıfır-dokuz’a ‘Hoşgeldin’ dediğimiz yılın ilk gününde, 2008’de numarasıyla avantajlarından yararlanma talebinde bulunarak Turkcell’i tercih eden 294 bin ve Turkcell ayrıcalığından vazgeçmeyen 36.3 milyon abonemize gönülden teşekkür ediyoruz.”Avea’nın açıklaması ise şöyle: “Avea, yılsonu rakamlarına göre, gelen abone ile giden abone farkını gösteren net abone sayısı göz önüne alındığında Numara Taşınabilirliği’nde net 106 bin abone ile en fazla kazanan operatör durumunda.”Şimdi bu açıklamalara göre aklımıza gelen tek şey siz ya matematik bilmiyorsunuz ya da hiç dayak yememişsiniz oluyor. Gelin birlikte bu açıklamaların satır aralarını okumaya çalışalım eğer varsa. Turkcell, “…yararlanma talebinde bulunarak bizi tercih eden 294 bin…” ibaresini kullanıyor. Buradan; 294 bin kişi talep etti ama biz kabul etmedik sonucunu mu çıkarmalıyız! Ya da Avea giden-gelen farkı net 106 bin derken ve öncesinde gelenlerin gidenlerin iki katı olduğunu iddia ederken ne demek istiyor?Ben kalın kafalı! bir kullanıcı olduğum için bu işi anlamadım. Buradan yetkililere sesleniyorum. Ey iletişimciler, ey halkla ilişkiler uzmanları, ey dostlar, bu konuda bize gerçekleri ama sadece gerçekleri söyleyebilecek bir cesur yürek yok mu aranızda?Ben bir gazeteci olarak okuyucularımı kandırmak ve bu oyuna alet olmak istemiyorum!

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun