Donanim 09 KASIM 2010 / 14:24

Microsoft Windows Phone 7 cihazları satışa sunuldu

Şimdilik sadece ABD'de satışa sunulan cihazlar, Microsoft'u mobil yazılım pazarına sokacak.

Şimdilik sadece ABD'de satışa sunulan cihazlar, Microsoft'u mobil yazılım pazarına sokacak.


Microsoft'un uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni yazılımı Windows Phone 7 Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunuldu. iPhone ve Android telefonlarla rekabet etmesi beklenen yeni platformun ilk telefonları Samsung ve HTC'den geldi.

Microsoft, daha önceki mobil yazılım denemelerinde pek başarıya ulaşamamıştı. Dev şirket şansını Windows Phone 7 ile tekrar deniyor.

Windows Phone 7, sosyal ağlara oldukça bağlı olan, hatta bazı yorumculara göre tam olarak "sosyal telefon" kavramını ortaya koyan bir yapıya sahip.

Yakında Dell'in de Windows Phone 7 tabanlı telefonlarının piyasaya çıkması bekleniyor. Windows Phone 7 platformu ve telefonlarla ilgili haberimiz için http://www.btnet.com.tr/wps/portal/mobil/egilimler-teknolojiler/detay?wcm.haberId=btnethaber_1286890773298 adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun