Donanim 25 EYLÜL 2009 / 09:10

Microsoft'tan yeni telefonlar

Gizmodo kaynaklı habere göre, Microsoft iPhone'dan sonra bir yenilikle daha karşımıza çıkıyor.

Gizmodo kaynaklı habere göre, Microsoft iPhone'dan sonra bir yenilikle daha karşımıza çıkıyor.


Pink Project Microsoft'un yürüttüğü gizemli yeni telefon projesinin adı. Gizmodo'nun ele geçirdiği ilk görüntüler iki modeli işaret ediyor: Turtle ve Pure.

Bu telefonlar Microsoft markasını paylaşacak olan Sharp tarafından üretilecek. Sharp, neredeyse iki yıl önce Microsoft tarafından satın alınan Danger için Sidekick donanımı üretmişti.

Danger ve Sharp arasındaki önceki ilişki, Microsoft'un yeni telefonlar için Sharp'ı tercih etmiş olmasının tek nedeni olarak görülebilir. Belki de telefonlar bu yüzden Sidekick'in yenilenmiş bir versiyonu gibi gözüküyor. Eğer Pink çok büyük bir tüketici kitlesine sahip olursa Danger ve Zune Team'in yerini sarsabilir.

Donanım tasarımı ise kesinlikle gençlere hitap ediyor. Pure yuvarlak hatlarıyla, standart kaygan bir yapıya sahipken, Turtle Palm Pre'nin bodur versiyonuna benziyor. Ayrıca Pink telefonlar Zune servislerini içerirken kendi uygulama deposuna da sahip olacaklar.

Tabii biz Türkiye'de ne Zune gördük ne de Sidekick. Turtle ile Pure için fazla hayal kurmaya da gerek yok...

http://gizmodo.com/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun