Donanim 24 AĞUSTOS 2016 / 16:50

Microsoft'tan ön yüklü uygulama atağı

Lenovo ve Motorola telefonlar Microsoft Office, Skype ve OneDrive önceden yüklü gelecek.

Özellikle ön yüklü uygulamalardan kaçınan Motorola telefonlar da yapılan lisans anlaşmasıyla birlikte artık çeşitli Microsoft yazılımları yüklü olarak gelecek. Anlaşmanın tam içeriği henüz belli değil, yani tam olarak hangi Lenovo ve Motorola modelleri Microsoft uygulamaları yüklü olacak kesin bir bilgi yok. Microsoft geçtiğimiz yıllarda benzer anlaşmaları Samsung, Asus, LG, Sony, HTC ve Xiaomi gibi üreticilerle de yapmış, bu üreticilerin telefonlarında uygulamalar ön yüklü gelmişti.
Lenovo’dan yapılan açıklamaya göre Office, Skype ve OneDrive, Premium ürünlerle ön yüklü olarak gelecek. Aslına bakarsanız Microsoft açısından bu çok önemli bir hareket. Milyonlarca mobil cihazda uygulamaları hali hazırda yüklü olarak geliyor. Microsoft’un benzer bir anlaşmayı başka üreticilerle yapıp yapmayacağını hep birlikte göreceğiz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun