Donanım 20 OCAK 2016 / 09:52

Microsoft Surface Pro’ların şarj cihazlarını geri çağırıyor

Geçtiğimiz Cuma günü Microsoft Surface Pro, Surface Pro 2 ve Surface Pro 3 tabletlerle birlikte dağıtılan şarj cihazlarını yangın tehlikesi nedeniyle geri çağırdı.

Durumdan etkilenen cihazlar ise Avrupa’da Temmuz 2015’den önce, ABD’de ise Mart 2015’ten önce satılan Surface Pro’lar.
Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre bu Surface Pro ile gelen şarj cihazlarının kablosu keskin ve tekrarlı bir şekilde kıvrılmışsa ya da sıkı bir şekilde sarılmışsa çok fazla ısınıyor ve bu da kablonun yanmasına dolayısıyla yangına sebep olabiliyor. Yine yapılan açıklamalara göre durumdan şu ana kadar çok fazla etkilenen kullanıcı yok. En kısa süre içerisinde bu cihazları kullananlara yeni adaptör ya da AC kabloları ücretsiz olarak verilecek. Etkilenen kullanıcıların yeni adaptör ve kablolarını isteyebilmelerini sağlayacak web sitesi kısa bir süre içerisinde online olacak. Görünüşe göre Surface Pro 4’ler bu durumdan etkilenmemiş. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun