Donanim 26 KASIM 2008 / 16:52

Microsoft sahte antivirüslerin canına okudu

Kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı bir işe yarıyormuş demek ki...

Kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı bir işe yarıyormuş demek ki...


Arada bir Windows’un sistem güncellemesi sırasında karşımıza çıkan Windows kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı sonunda görünür bir işe yaradığını gösterdi. Microsoft’un açıklamasına göre bu yazılım geçtiğimiz günlerde toplam 994 bin 61 adet PC’de sahte antivirüs yazılımı yakaladı ve imha etti.


 


Sahte antivirüs yazılımları, kendini gerçek bir antivirüs gibi gösterek sisteme sızıyor ve kullanıcıyı sisteminde bir dolu virüs olduğuna inandırarak satın almaya ikna ediyor. Bu tarz yazılımlar virüslere karşı etkili olmak şöyle dursun, çoğu sisteminizden hassas bilgileri sahiplerine sızdırarak kendileri birer virüs gibi davranıyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun