Donanim 01 TEMMUZ 2010 / 08:48

Microsoft kılıcını KIN'ına geri koydu

KIN akıllı telefonların Avrupa'daki satışından vazgeçildi, proje ekibi dağıldı.

KIN akıllı telefonların Avrupa'daki satışından vazgeçildi, proje ekibi dağıldı.


Microsoft KIN One ve KIN Two akıllı telefonlarını duyuralı henüz üç ay olmuştu, fakat ürünün ömrü bir kelebek kadar oldu. Microsoft, duyurulduğunda daha çok gençlere yönelik basit fonksiyonlara sahip olduğu için eleştirilen KIN projesinden vazgeçerek ürünün Avrupa'da satışından vazgeçti, KIN geliştirme ekibini de Windows 7 geliştirme ekibine yönlendirdi.

Microsoft'tan gelen açıklamada Windows Phone 7 üzerinde yoğunlaşacakları, KIN akıllı telefonları da bu yıl Avrupa pazarına sokmayı düşünmedikleri belirtildi. Ayrıca KIN yaratıcı ekibiyle Windows Phone 7 takımının birleşeceği ve yeni fikir ile teknolojilerin Windows Phone için kullanılacağı bildirildi. Şu an Amerika'da piyasaya çıkan KIN telefonların satışına ise Verizon tarafından devam edileceği bilgisi verildi.

Verizon, bu gelişme üzerine artık devam etmeyecek olan KIN serisinin fiyatında yüzde 50'ye varan indirime gitti. KIN'in tanıtıldığı günden itibaren toplam satışının 1000 ila 10.000 arası bir rakam olduğu söyleniyor.

KIN akıllı telefonların rakiplerinin iPhone 3GS ve HTC Aria olduğu düşünüldüğünde Microsoft'un geri adım atmasının garip karşılanmaması gerekiyor. Zira çoğu teknoloji sitesinde, KIN'den çok daha iyi telefonların daha uygun fiyatlara piyasada bulunabileceği görüşleri yer alıyordu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun