Donanim 15 NİSAN 2010 / 09:14

Microsoft da telefon piyasasında

Microsoft, Kin ismindeki "sosyal" telefonunu tanıttı.

Microsoft, Kin ismindeki "sosyal" telefonunu tanıttı.


Yazılım şirketi Microsoft, daha genç kullanıcılara ve sosyal paylaşım sitelerinde daha çok vakit geçirenlere yönelik Kin ismini verdiği telefonunu tanıttı. Telefonun, özellikle arkadaşlarıyla ve paylaşılmış içeriklerle bağlantıda kalmak isteyenler için yaratıldığı belirtildi.

Çoklu dokunmatik ekrana sahip olan telefonlar, aşağı çekilerek ortaya çıkan klavyelere sahip. Ana ekranda son etkinlikler, kısa mesajlar, Tweeter mesajları ya da paylaşılan resimler, iletiler sürekli görülebilecek. Telefon, Facebook, Twitter, MySpace gibi popüler sosyal ağlarla doğrudan bağlantı sağlayabilecek. Telefonlarda, 2010'nun başında duyurulan "Windos Mobile 7" işletim sistemi kullanılacak.

Sosyal telefonlar Amerika'da mayıs ayında, Avrupa'da ise Vodafone ile 2010 sonbaharında piyasada olacak. Yüksek çözünürlüklü kameraya sahip telefonların Apple, Google ve Blackberry'lerle rekabet edeceği düşünülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun