Donanim 07 MAYIS 2010 / 09:12

Microsoft 4 bin siteyi imha edecek

Artık verimsiz olan, kullanıcılarını memnun etmeyen forum siteleri tarih olacak.

Artık verimsiz olan, kullanıcılarını memnun etmeyen forum siteleri tarih olacak.


Eski tip forum sitelerinin artık kullanışsız ve güvenli olmadığını düşünen Microsoft, NNTP haber grupları denen sitelerden desteğini çekeceğini bildirdi. Microsoft, kullanıcılarını bünyesinde bulunan Microsoft Answers, TechNet ve MSDN gibi forum sitelerine yönlendirmeyi hedefliyor.

Eski tip sitelerin ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yıl neredeyse yarı yarıya düştü. Yeni tip forumlara ise ayda 15 milyon ziyaretçi gelirken, bu sayıda her ay yüzde 12'lik bir artış gözleniyor.

Microsoft'un açıklamasına göre, yeni tip forumlar daha akıcı ve zengin içerik sağladığı için Microsoft tarafından yönetiliyor. Eski tip forum sitelerine Microsoft'un desteğini çekmesinden sonra, bu sitelerin ömrü de pek uzun olmayacak gibi görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun