Donanim 23 ŞUBAT 2009 / 14:55

Mercedes Benz'lere yeni "hibrid" navigasyon sistemi

Harman International ve TomTom GPS, Mercedes Benz için hem araç içi hem de kişisel kullanılabilen navigasyon cihazları üretecek.

Harman International ve TomTom GPS, Mercedes Benz için hem araç içi hem de kişisel kullanılabilen navigasyon cihazları üretecek.


Yeni “hibrid” navigasyon sistemleri 2010 yılının ilk yarısından itibaren sekiz Mercedes Benz modelinde sunulacak. Bu sayede, Benz navigasyon sistemlerinin alıcılara daha cazip görünmesi, kriz döneminde de fark edilirliğin korunması ve düşen satışların artması planlanıyor.


Genelde otomobil üreticileri, son model navigasyon sistemlerindense, iki üç yıl önceki modelleri kullanıyor. Pahalı aksesuarların yanında eski GPS birimleri görmek, dahili navigasyon sistemli otomobil alan kişileri bir açıdan hayal kırıklığına uğratıyor. Hibrid GPS sistemleri sayesinde, taşınabilir ve in-dash cihazlar arasındaki bu rekabet boşluğu kapanacağa benziyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun