Donanim 13 ŞUBAT 2009 / 07:54

Medya uygulamaları SIM karta taşınıyor

T-Mobile, Smart Card Web Sunucusu Teknolojisi sayesinde üst düzey mobil uygulamalara yeni bir başlangıç yapacak.

T-Mobile, Smart Card Web Sunucusu Teknolojisi sayesinde üst düzey mobil uygulamalara yeni bir başlangıç yapacak.


Telekom operatörü T-Mobile, SIM kart üreticisi Gemalto ile SIM kartta Smart Card Sunucu Teknolojisi’ne (SCWS) dayanan çok çeşitli ortam uygulama prototipleri geliştirmek için anlaştı.


Gemalto’nun SCWS teknolojisi sayesinde uygulamalar doğrudan SIM kart üzerinden sunulacak. Bu sayede T-Mobile SCWS uyumlu tüm cep telefonlarında istediği uygulamayı geliştirebilecek, üst düzey servislere erişim alanı genişleyecek.


Gemalto Telekomünikasyon Birimi Başkan Yardımcısı Philippe Vallée: “Zaman içinde gelişen SIM teknolojisi ve SCWS kullanımı çeşitli ortam uygulamaları ve mevcut mobil servisleri tamamlayan arabirimler sunmamızı sağlıyor” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun