Donanim 14 ARALIK 2010 / 07:24

McDonalds müşterileri veri hırsızlığıyla karşı karşıya

McDonalds müşterileri kimlik bilgilerinin çalınmış olabileceğine dair uyarıldı.

McDonalds müşterileri kimlik bilgilerinin çalınmış olabileceğine dair uyarıldı.


McDonalds müşterileri, bol proteinli ve yağlı yiyeceklerin yanında şimdi de veri hırsızlığı tehdidiyle karşı karşıya. Şirket, Amerika'daki müşterilerine haklayıcıların binlerce müşterinin kimlik bilgilerini çaldığına dair uyarıda bulundu.

Şirket, müşterilerinin sosyal güvenlik numaraları ya da kredi kartı numarası gibi bilgilerini asla toplamadığını ve bu bilgilerin haklayıcıların eline geçmediğini belirtti. Haklayıcılar tarafından elde geçirilen müşteri verilerinin e-posta promosyonları yoluyla elde edildiği bilgisi verilirken, müşterilerin yaşı, adresi ve cep telefonu gibi iletişim bilgileri ve genel tercihlerine dair bilgilerin çalındığı belirtiliyor.

McDonalds, müşterilerin veri ihlali konusunda e-posta promosyonlarını dağıtan iş ortaklarından biri olan Arc WorldWide’ı suçluyor.

Arc WorldWide ise yetkisi olmayan üçüncü şahısların bilgisayar sistemlerine eriştiğini ve bu promosyon e-postalarının da bu şahıslarca ele geçirilmiş olabileceğini söylüyor.

Yetkililer olayı araştırmaya devam ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun