Donanım 15 ŞUBAT 2016 / 13:41

Mattel-Google Cardboard Viewer geri sayıma geçti

Google ve Mattel'in bir süredir üzerinde çalıştığı "Mattel Google Cardboard View-Master" için geri sayım başladı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana 80'li ve 90'lı yıllarda insanların yoğun ilgi gösterdiği CardBoard cihazı üzerine çalışmalar yürüten Google ve Mattel, yıl içerisinde prototiplerini tanıttıkları projede son aşamaya geldiler. 

Yeni nesil CardBoard ile hem daha önce CardBoard'u tecrübe etmiş kullanıcıların hem de yeni nesil kullanıcıların ilgisini çekmek isteyen Google ve Mattel, bu noktada artırılmış gerçeklik teknolojisinden faydalanıyor. Daha önce fotoğraf paletlerinin yer aldığı CardBoard'da, bu defa akıllı telefonlar da yer alacak. Paletler ise yenilenmiş tasarımda farklı bir yüzeye koyulurken, akıllı telefon yerleştirilmiş bölme üzerinden palete  bakılmasıyla birlikte artırılmış gerçeklik boyutuna geçiş yapılıyor.

80'li ve 90'lı yıllardaki tasarımına sadık kalarak geliştirilen cihaz, buna karşın yuvarlak hatları ve dinamik görüntüsüyle kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor. Cihazın önümüzdeki Sonbahar aylarında tüketicilerle buluşması bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun