Donanim 05 AĞUSTOS 2010 / 13:00

Matrix'e Lego'dan giriş yapıldı

Pixar Animatörü legolardan birçok film karakterini baştan yarattı.

Pixar Animatörü legolardan birçok film karakterini baştan yarattı.


Dönem dönem Legolarla farklı projelere imza atıldığını gördük. Hatta sadece Legodan yapılmış bir dünyadan bile söz edildi. Pixar

Animatörü Angus MacLane renkli kutuları kullanarak çeşitli film karakterlerini yarattı.

MacLane'in Legolardan yarattığı karakterler arasında Toy Story'den bildiğimiz Buzz Lightyear, Star Wars'tan robot kahramanlar R2D2 ve C-3PO, Matrix filminin unutulmaz karakterleri ve Batman, Örümcek Adam gibi karakterler bulunuyor.

Pixar Animatörü "Yaklaşık 10-15 dakikada bir karakteri legodan yapabiliyorum. Bu hobiden çok da keyif alıyorum" derken, en sevdiği karakterin Robocop olduğunu belirtti.

Aşağıda Maclane'in yarattığı ve "cubedudes" (küp dostları) ismini verdiği karakterlerin devamını da bu adresten görebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun