Donanim 15 ARALIK 2010 / 15:11

Mark Zuckerberg Time tarafından yılın adamı seçildi

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg Time tarafından 2010 yılının adamı seçildi.

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg Time tarafından 2010 yılının adamı seçildi.


Mark Zuckerberg Time tarafından yılın adamı seçildi. 26 yaşındaki Zuckerberg, 1927 yılında yılın kişisi seçilen ilk kişi olan 25 yaşındaki Charles Lindbergh'ten sonra en genç yılın kişisi oldu.

Zuckerberg, bu ödülü yine 26 yaşında alan Britanya Kraliçesi II. Elizabeth'i iki haftayla geride bıraktı. Kraliçe II. Elizabeth'in yakın zamanda Facebook'ta hesap açtığını da hatırlatalım.

Time, ödülü verdiği Zuckerberg'i "tüm hayatımızı nasıl yaşadığımızı değiştiren" kişi olarak tanımladı. Ayrıntılı bilgi için http://www.time.com/time/ adresini kullanabilirsiniz. Time dergisi WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ı üzerindeki tutuklama kararı nedeniyle oylama listesinden çıkarmıştı

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun