Donanim 14 ARALIK 2010 / 09:59

Magix ürünleri Servodata ile Türkiye'de

Türkiye pazarına giren Magix AG, video düzenleme ve aktarımına yönelik yeni ürünlerini tanıttı.

Türkiye pazarına giren Magix AG, video düzenleme ve aktarımına yönelik yeni ürünlerini tanıttı.


Önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına, kasetleri dijital ortama aktarma, video edit ve web tasarım programlarıyla girecek olan Magix AG, ürünlerini basına tanıttı. Toplantıya Magix AG Türkiye Menejeri Ünal Mangır, Servodata Genel Müdürü Cem Haydar Bektaş, Alman Yönetici Janek Bennewitz, Magix AG Pazarlama ve İletişim sorumlusu Zeynep Kam katıldı.

Bu ay Türkiye pazarında olacak ürünler, tüm teknoloji marketlerinde satışa sunuluyor. Birçok hizmeti bünyesinde barındıran Magix programları kullanıcılarına fotoğrafları, videoları ve müzikleri, evde kolayca düzenleme, yönetme ve sunulabilme olanağı sağlıyor. Programların en büyük özelliği, diğer benzer programlarla aynı kalite ve hizmetini vermesinin yanı sıra kullanımı kolay, Türkçe kullanım seçeneği ve maliyetinin çok düşük olması.

Birçok ürünü olan Magix AG’nin hangi programlarla Türkiye pazarına gireceği hakkında bilgi veren Magix AG Pazarlama ve İletişim sorumlusu Zeynep Kam; “4 ürünle iç pazara girmeyi düşünüyoruz. Bunlardan ikisi video edit programı. Birincisi, amatörlere videolarını istedikleri gibi üzerinde oynama imkânı veriyor. İkincisi ise iş amaçlı film ya da kısa film amaçlı kullanılabilecek aynı zamanda görüntüler 3D yapılabilecek bir ürün. Bir de 'video kasetlerinizi kurtarın' diye bir ürün var. Eski tip kasetleri, plakları, müzik çalarlarda kullanılan kasetlerimizi, eski görüntüleri ve sesleri dijital boyuta kolaylıkla aktarabileceğimiz bir ürün. Televizyon kanalları ve kamu kuruluşları da bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Ürünün bir diğer özelliği, kısmi hasar görmüş görüntüleri düzelterek dijital boyuta aktarabilmenin yanı sıra aynı görüntü üzerinde düzeltmede yapılabiliyor. Web tasarımda da kullanımı kolay bir ürünümüz var. Yeni çıkacak yasaya göre bütün kobilerin bir web sitesi olma zorunluluğu getiriliyor. Web sitesi yapmanın da binlerce doları bulan maliyetli bir çalışma olduğunu bildiğimizden kişinin kendi web sitesini rahatlıkla yapabileceği, istediği zaman güncelleyip kolaylıkla işini halledebileceği bir hizmet sunuyoruz” dedi.

Magix’in bundan sonraki hedeflerini ve projelerini açıklayan Kam; birçok televizyon kanalı ile ön çalışma aşamasındayız, bazı üniversiteler üzerine projelerimiz var. Bunların ilki Kadir Has Üniversitesi bünyesinde multimedya dersi vermek. Amacımız, Magix ürünlerini derste uygulamalı öğreterek sektöre donanımlı öğrenciler kazandırmak” diyerek bu projeleri özetledi.

Pilot üniversite Kadir Has

Kadir Has Üniversitesi’nde Magix ile ilgili akademisyenlere sunum yapıldı. Sunumun ardından konuşan Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Taner Arslan: “Magix programlarıyla özellikle gerek video işleme gerek resim işleme gerekse resim ve seslerin mix edilmesi konusunda çok hızlı ve efektif olduğunu gördük. Kullanım kolaylığı açısından bakıldığı zaman Magix oldukça uygun bir program. Her yaştan kişiye gerek amatör gerekse profesyonel olsun getirdiği kolaylıklar açısından uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun