Donanim 12 AĞUSTOS 2009 / 08:41

Macera tutkunlarına özel kamera

Zorlu koşullara dayanıklı Canon PowerShot D10 piyasada.

Zorlu koşullara dayanıklı Canon PowerShot D10 piyasada.


Canon'un maceraseverlere uygun tasarladığı yeni fotoğraf makinesi Canon PowerShot D10, dayanıklılıkla yüksek görüntü kalitesini birleştiriyor. 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olan PowerShot D10, 1,22 metreden sert bir yüzeye düşme şokunu kaldırabiliyor ve -10°C’ye kadar düşük ısılarda çalışabiliyor.

Canon’un DIGIC 4 işlemcisiyle hızlı performans sunan ürün, yeni manzara algılama teknolojisiyle başarılı fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. Makineyi güvenle saklayacak yumuşak çanta, omuz, boyun ve bilek askıları gibi koruyucu birçok aksesuarı bulunan ürünle kullanıcılar, makinelerinin görünümünü renkli Ön Kapak Seti yoluyla isteğe göre değiştirebiliyor. Yumuşak çantası ile darbe ve sürtmelerden koruyabiliyorlar. 12.1 Megapiksel çözünürlüğe sahip makine, 3x zum lens ve çok yönlü kadraj seçenekleri sunuyor.

Görüntü sabitleme özelliğiyle bulanık karelere engel olan fotoğraf makinesi, hareketli ortamlar için tasarlandığı için özellikle çok hareketli faaliyetlerde net sonuç sağlıyor. Yeni Smart Auto modu sahne algılama teknolojisi kullanarak çekilen sahneyi ayrıntılı olarak inceliyor; öznenin parlaklığını, kontrastını, mesafesini ve genel renk tonunu kontrol ediyor. Sonra, sahneye en uygun ayarı seçmek için 18 moddan birini seçiyor. Hareket algılama teknolojisi sayesinde en hareketli olayların fotoğraflarında bile bulanıklık görülmez. Bu özellik, hem makinenin hem de öznenin hareketini algılayarak ayarları buna göre düzenliyor. www.canon.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun