Donanim 12 AĞUSTOS 2009 / 08:41

Macera tutkunlarına özel kamera

Zorlu koşullara dayanıklı Canon PowerShot D10 piyasada.

Zorlu koşullara dayanıklı Canon PowerShot D10 piyasada.


Canon'un maceraseverlere uygun tasarladığı yeni fotoğraf makinesi Canon PowerShot D10, dayanıklılıkla yüksek görüntü kalitesini birleştiriyor. 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olan PowerShot D10, 1,22 metreden sert bir yüzeye düşme şokunu kaldırabiliyor ve -10°C’ye kadar düşük ısılarda çalışabiliyor.

Canon’un DIGIC 4 işlemcisiyle hızlı performans sunan ürün, yeni manzara algılama teknolojisiyle başarılı fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. Makineyi güvenle saklayacak yumuşak çanta, omuz, boyun ve bilek askıları gibi koruyucu birçok aksesuarı bulunan ürünle kullanıcılar, makinelerinin görünümünü renkli Ön Kapak Seti yoluyla isteğe göre değiştirebiliyor. Yumuşak çantası ile darbe ve sürtmelerden koruyabiliyorlar. 12.1 Megapiksel çözünürlüğe sahip makine, 3x zum lens ve çok yönlü kadraj seçenekleri sunuyor.

Görüntü sabitleme özelliğiyle bulanık karelere engel olan fotoğraf makinesi, hareketli ortamlar için tasarlandığı için özellikle çok hareketli faaliyetlerde net sonuç sağlıyor. Yeni Smart Auto modu sahne algılama teknolojisi kullanarak çekilen sahneyi ayrıntılı olarak inceliyor; öznenin parlaklığını, kontrastını, mesafesini ve genel renk tonunu kontrol ediyor. Sonra, sahneye en uygun ayarı seçmek için 18 moddan birini seçiyor. Hareket algılama teknolojisi sayesinde en hareketli olayların fotoğraflarında bile bulanıklık görülmez. Bu özellik, hem makinenin hem de öznenin hareketini algılayarak ayarları buna göre düzenliyor. www.canon.com.tr