Donanim 25 AĞUSTOS 2010 / 10:28

Maç esnasında Tweet atan oyuncuya 25 bin dolarlık ceza geldi

NFL oyuncusu lig yönetimine özrünü yine Twitter'dan yolladı.

NFL oyuncusu lig yönetimine özrünü yine Twitter'dan yolladı.


Cincinnati Belgals takımının oyuncusu Chad Ochocinco, Amerikan Ulusal Futbol Ligi NFL'deki maç öncesi ve esnasında taşınabilir cihazından Twitter'a bir mesaj attı.

Maçla ilgili yorumlarının bulunduğu mesajlar NFL yönetimi tarafından fark edilerek konu disiplin kuruluna taşındı. Bunun sonucunda oyuncuya 25 bin dolarlık bir ceza verildi.

Ayrıca lig yönetimi konuyla ilgili tüm oyuncuları ilgilendirecek bir bildiri de yayımladı. Buna göre, NFL oyuncularının sosyal medya sitelerinde 90 dakikalık oyun başladığı andan bitene kadar mesajlaşmalarının yasak olduğu belirtildi.

Ochocinco buna karşılık Twitter'dan bir özür mesajı göndermeyi de ihmal etmedi. Oyuncu tekrar böyle bir şey olmayacağının sözünü verdi.

Daha önce de Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA'de Vince Carter maç sırasında kenarda oyuna girmeyi beklerken iPod'tan müzik dinlediği için lig yönetiminden uyarı almıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun