Donanim 06 AĞUSTOS 2010 / 14:05

Lucasfilm ışın kılıcı için dava açmaktan vazgeçti

Gerekçe olarak, gerekli yasal uyarıların cihazın kutusunda yer alması gösterildi.

Gerekçe olarak, gerekli yasal uyarıların cihazın kutusunda yer alması gösterildi.


Wicked Laser şirketinin Spyder III Pro Arctic Laser ürünü ünlü Yıldız Savaşları filmindeki Jedi'ların kullandığı ışın kılıçlarına benzerliğiyle dikkati çekmişti. Çok satan ürün için Lucasfilm dava açabileceğinden söz etmiş, Wicked Laser'a bir yasal uyarı mektubu yollamıştı.

Lucasfilm'den gelen açıklamaya göre dava açılmayacak. Güvenlik açıkları nedeniyle eleştirilen cihaz için aynı doğrultuda bir uyarıyı Lucasfilm yapmıştı. Çeşitli yaralanmalara sebep olabilecek ışın kılıçlarının kutusunda gerekli uyarıların yer almaya başlamasıyla, Lucasfilm dava açmaktan vazgeçti.

Wicked Laser şirketi ürüne bazı güvenlik eklemeleri de yaptı. Güvenlik kilidi yerleştirilen ürün, şu anda tam kapasitede öncekine göre sadece yüzde 20 güçle çalışıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun