Donanim 05 TEMMUZ 2011 / 15:48

Londra İtfaiyesi: "Beko buzdolapları yangın riski taşıyor!"

Londra İtfaiyesi, İngiltere’deki yaklaşık 500 bin buzdolabında yüksek oranda yangın riski bulunduğu açıkladı. Beko şimdiye kadar 11 bin cihazın tamir edildiğini belirtti.Londra İtfaiyesi geçtiğimiz hafta şehirde meydana gelen yangının elektrik kontağından kaynaklandığını açıkladı. Elektrik kontağına sebep olan cihazınsa Beko tarafından üretilen buzdolabı olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, ülke genelinde evlerde ve ofislerde kullanılan 500 bin buzdolabının çok ciddi yangın tehdidinde bulunduğu aktarıldı. Uzmanlar, 2008 yılından bu yana buzdolapları nedeniyle 20 yangın çıktığına inanıyor. Bu yangınlarda 15 kişi yaralanırken bir kişi de yaşamını yitirdi.

Arıza nasıl gerçekleşiyor?

Su, buzdolabının buzunu çözen mekanizmanın zamanlayıcısına ulaştığında elektriksel bir arızaya sebep oluyor ve içeride yanma riski bulunan plastik bileşenler hızla tutuşuyor. Bu tutuşmayla birlikte zehirli gaz açığa çıkıyor.

İtfaiyenin 2010 Haziran’nında Beko’ya ilgili uyarıda bulunduğu ve Beko’nun sorunun düzeltilmesi, bedava tamiri için müşterilerle iletişime geçildiği vurgulandı.

Beko’dan yapılan açıklamada ürünü satan tüm mağazalarla iletişime geçildiği, hasardan etkilenen müşterilerin tespit edilmeye çalışıldığı belirtildi. Şu ana kadar 100 bin cihaz sahibinden Beko’ya e-posta gönderildiği, 11 bin cihaza ulaşılarak tamir edildiği açıklandı.
ETİKETLER : beko buzdolabı londra yangın
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun