Donanim 12 MAYIS 2011 / 17:27

Logitech Z906 Surround Sound ses sistemini Temmuz ayında piyasaya sürecek

Temmuz ayından itibaren yaklaşık 5 yıldır piyasada olan Z-5500 ses sisteminin yerini almaya hazırlanan Logitech Z906, ses kalitesi ve doğru ses frekansını yansıtma konusunda ses mühendislerinin takdirini kazanan bir performans ortaya koyuyor.Logitech, müziğin ve filmlerdeki, oyunlardaki seslerin detaylarını net ve güçlü olarak duyabilmenizi sağlayan Surround Sound Speaker Z906’yı Temmuz ayından itibaren piyasaya sunacağını açıkladı. 500 Watt RMS ses çıkışına sahip olan THX sertifikalı Logitech Z906, kullanıcısına sinema kalitesinde ses deneyimini vaat ediyor.

Logitech Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Uyar, yeni ürünle ilgili olarak şunları söyledi: “Tüketicilerimize, çok beğenilen Logitech Z-5500’ün devamı olan bir ürünü sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Surround sound hoparlörlerin geliştirilmiş bir versiyonu olan Z906’nın oturma odanızın vazgeçilmez bir parçası haline geleceğine inanıyoruz.”

Yeni sistemin eskisine oranla çok daha çevreci olduğundan da bahseden Uyar, "Sistem Z-5500'e kıyasla beklerken 4 kat, çalışırken 3 kat daha az enerji harcıyor. Kutulamadaki karton kullanımı yüzde 32, taşıma ağırlığı yüzde 29, sistemi oluşturan metal miktarı yüzde 70 azaldı. Böylece nakilden kullanıma kadar enerjiyi daha verimli kullanan bir tasarıma imza attık" dedi.

Öğretim üyesi ses mühendislerinden Z906'ya tam puan

Toplantıda Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyeleri Süden Pamir ve Ahmet Aris de ses konusunda katılımcıları bilgilendiren ve kavramı tabir yerindeyse "görünür kılan" birer konuşma yaptı. Süden Pamir, Z906 ile ilgili ölçüm deneyimleri hakkında "Ses sistemlerindeki sadece 4 Hertz'lik bir frekans sapması bile beynin bir ses farkı algılamasına ve gerçek duyguyu farklı yansıtmasına yol açar. Bu nedenle ses sistemlerinin doğru frekans cevapları yansıtması çok önemli. Z906 ile yaptığımız denemelerde 20 Kilohertz ve 30 Hertz arası freakanslarda herhangi bir sapmaya rastlamadık. Sistemin ses doğruluğu konusunda ortaya koyduğu performans gerçekten takdire değer" şeklinde konuştu.

THX sertifikalı hoparlörler 500 Watt gücünde ses veriyor

Logitech’in THX sertifikalı, en yeni hoparlör sistemi Logitech Z906, 500 Watt’lık güçlü bir ses sunuyor. Dolby digital ya da DTS kodlu ses kayıtları için hoparlörde yerleşik bulunan 5.1 dijital şifre çözme özelliği, oldukça detaylı ve gerçekçi bir çevresel ses performansına zemin oluşturuyor. Sistem 2 kanallı sesi çevresel sese de dönüştürebiliyor.

Logitech Z906'nın sunduğu özellikler sadece ses gücüyle ve kalitesiyle de sınırlı değil. Sistemi aynı anda TV, DVD, DVR, Blu-Ray player, Xbox 360, PS3, Wii ve iPod gibi altı farklı cihaza aynı anda bağlayabiliyorsunuz. Z906 denetim konsolu, okunması kolay ekranı ve kurulumu kolay tasarımıyla mevcut ev eğlence sistemiyle de uyum sağlıyor. Z906 daha fazla esneklik için kablosuz uzaktan kumandaya ve duvara monte edilebilen uydu hoparlörlere de sahip.

Logitech Z906, Temmuz ayından itibaren KDV dahil 899 TL'den satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun