Donanim 22 AĞUSTOS 2012 / 14:47

Logitech yıkanabilir klavye üretti

Hijyen meraklıları için yıkanabilir klavye üretildi

Logitech tarafından üretilen 'su geçirmez' klavye, özellikle titiz kullanıcıların hayatını oldukça kolaylaştıracağa benziyor.USB kablosu hariç olmak üzere 28 cm’lik derinliğe kadar suda yıkanarak temizlenebilen Logitech Washable Keyboard K310, klavyenin arkasında bulunan su tahliye kanalları sayesinde kolayca kuruyor. Tuş karakterleri, harflerin yıkama esnasında silinmemesi için lazer ve UV kaplı olan klavye, internet erişimi, e-posta ve ses gibi birçok uygulamayı tek bir tuşla açmayı sağlayan 12 kısa yol tuşu bulunuyor. Beş milyon vuruşa kadar dayanıklı tuş takımına sahip olan K310, özellikle yemeğini bile bilgisayar karşısında yiyen kullanıcıları hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Konuyla ilgili konuşan Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız, kullanıcıların ne kadar dikkatli olmalarına karşın, zaman zaman klavye üzerine bir fincan kahve ya da su dökebildiklerini söyledi. Bu klavye sayesinde bu durumların yaratacağı zararın ortadan kalkacağı gibi, rahat temizleme özelliğiyle birlikte klavyenin uzun süre yeni görüneceğinin altını çizdi.

Klavyeyle ilgili kısa bir tanıtım videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_H_DFeMZHng[/youtube]

Önümüzdeki Ekim ayında satışa sunulması beklenen klavyenin 100 lira fiyat etiketiyle kullanıların beğenisine sunulması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun