Donanım 17 MART 2016 / 13:04

Logitech'in yeni mekanik klavyeleri: G610 Orion Brown ve G610 Orion Red

Logitech şu sıralar mekanik klavyelere ağırlık veriyor.

Başarılı oyuncu donanımlarıyla tanıdığımız Logitech G, yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi: G610 Orion Brown ve G610 Orion Red. Bu iki model arasındaki tek fark, kullanılan anahtarların modelleri. Orion Brown Cherry MX Brown anahtarlarını kullanıyorken Orion Red'de de Cherry MX Red anahtarlarına yer veriliyor. Brown'da bir komut için 55 gram ağırlık yaratmak gerekiyorken Red'de bu miktar 45 gram.

G610'un geri kalan özelliklerinin tamamı ise birbirinin aynısı. Beyaz arka aydınlatması kullanan G610'da sağ üst köşesi medya tuşlarına ayrılmış. Medya tuşlarının diğer tuşlardan ayrışması kolay olsun diye yuvarlak bir yapıda tasarlandığı dikkat çekerken, aydınlatma da Logitech Gaming Software üzerinden özelleştirilebiliyor. Üründe G tuşları bulunmuyor. Ayrıca alt tarafında bileğin oturması için ekstra bir aparat olmadığı gözlemleniyor.

Ürünün fiyatının 139 dolar + KDV olduğu ve Türkiye'de Türkçe dizilimle çıkacağı bilgisi veriliyor; yani yaklaşık 500 TL. Benzer fiyat bandında bulunan G710+, bileklik aparatıyla bu ürüne göre bir adım önde olabilir. Yine de Cherry MX tuşlarının sunduğu deneyimi görmeden erkenden yorum yapmamak gerek. Cihaz, Nisan'da satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun