Donanım 17 MART 2016 / 13:04

Logitech'in yeni mekanik klavyeleri: G610 Orion Brown ve G610 Orion Red

Logitech şu sıralar mekanik klavyelere ağırlık veriyor.

Başarılı oyuncu donanımlarıyla tanıdığımız Logitech G, yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi: G610 Orion Brown ve G610 Orion Red. Bu iki model arasındaki tek fark, kullanılan anahtarların modelleri. Orion Brown Cherry MX Brown anahtarlarını kullanıyorken Orion Red'de de Cherry MX Red anahtarlarına yer veriliyor. Brown'da bir komut için 55 gram ağırlık yaratmak gerekiyorken Red'de bu miktar 45 gram.

G610'un geri kalan özelliklerinin tamamı ise birbirinin aynısı. Beyaz arka aydınlatması kullanan G610'da sağ üst köşesi medya tuşlarına ayrılmış. Medya tuşlarının diğer tuşlardan ayrışması kolay olsun diye yuvarlak bir yapıda tasarlandığı dikkat çekerken, aydınlatma da Logitech Gaming Software üzerinden özelleştirilebiliyor. Üründe G tuşları bulunmuyor. Ayrıca alt tarafında bileğin oturması için ekstra bir aparat olmadığı gözlemleniyor.

Ürünün fiyatının 139 dolar + KDV olduğu ve Türkiye'de Türkçe dizilimle çıkacağı bilgisi veriliyor; yani yaklaşık 500 TL. Benzer fiyat bandında bulunan G710+, bileklik aparatıyla bu ürüne göre bir adım önde olabilir. Yine de Cherry MX tuşlarının sunduğu deneyimi görmeden erkenden yorum yapmamak gerek. Cihaz, Nisan'da satışa sunulacak.