Donanim 09 NİSAN 2009 / 12:50

Life dergisinin arşivi internette

Amerikan Life Dergisi, arşivini kullanıma açtı. Dergi, daha önce yayımlanmamış 7 milyon fotoğrafı internet sitesinde yayınladı.

Amerikan Life Dergisi, arşivini kullanıma açtı. Dergi, daha önce yayımlanmamış 7 milyon fotoğrafı internet sitesinde yayınladı.


1850'li yıllardan günümüze uzanan geniş bir yelpazeyi kapsayan fotoğrafları www.life.com sitesinde bulmak mümkün. Life Dergisi Editörü Bill Shapiro "Aslında bu internet sitesi sayesinde her isteyen istediği zaman istediği fotoğrafa bakabilecek. Dergi size ulaştığında editörler neyi görmenizi istiyorsa ancak onu görebiliyorsunuz. Ama şimdi arşivlerin kapıları sonuna kadar açıldı ve siz kendi başınıza 7 milyon fotoğrafı görebilirsiniz" dedi. Site kullanıcıları, aynı zamanda kendi albümlerini yaratıp, sosyal paylaşım sitelerine link gönderebiliyor ve hatta diledikleri fotoğrafları satın alabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun