Donanim 01 EYLÜL 2010 / 09:13

LG TV'ler 'akıl'lanıyor

LG televizyonda internet uygulamalarını sunduğu sistemin ismini Smart TV yaptı.

LG televizyonda internet uygulamalarını sunduğu sistemin ismini Smart TV yaptı.


İnternet bağlantılı televizyonlar üreticilerin yeni kurtarıcısı, kullanıcıların da yeni eğlencesi olacak gibi görünüyor. Büyük markalar üretimlerini bu yönde sıklaştırırken, uygulamalar konusundaki rekabet de artıyor.

LG, NetCast ismini verdiği televizyonlarından erişilebilen internet uygulamaları ekranının ismini Smart TV olarak değiştirdiğini açıkladı. Bu ekranda Skype, YouTube, Netflix, VUDU ve Yahoo Widgets gibi uygulamalar yer alıyor.

Ayrıca bir de harici çevre birimi de LG televizyonlarda yer alacak. Magic Motion Remote Control ismi verilen hareket algılayıcı kumanda ile içerik yönetiminin kolaylaştırılması hedefleniyor. Kumandanın oyun konsolu Nintendo Wii'deki kumandaya benzediği ifade ediliyor.

Tek ekranda daha kolay, daha fazla ve daha iyi eğlence içeriğiyle öne çıkan Smart TV'nin LG televizyonlarda 2011'in başında piyasada olması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun