Donanim 16 ARALIK 2010 / 07:27

LG Optimus 2X: Dünyanın ilk çift çekirdekli telefonu

Çift çekirdekli Tegra 2 işlemcili Optimus 2X, üstün özellikleriyle rakiplerine parmak ısırtıyor.

Çift çekirdekli Tegra 2 işlemcili Optimus 2X, üstün özellikleriyle rakiplerine parmak ısırtıyor.


LG, akıllı telefonların yaygınlaşmasını, hayatımızda daha çok yer etmesini bekleyen markalardan biri. Bu doğrultuda daha güçlü bir akıllı telefon piyasaya sunmaya çalışan şirket, dünyanın ilk çift çekirdekli akıllı telefonunu piyasaya çıkardı.

1GHz'lık çift çekirdek Tegra 2 işlemcili Optimus 2X, daha hızlı web ve uygulama deneyimi sunmanın yanında çoklu görevlerde ekranda donma yaşanmamayı vaat ediyor. 1080p video kaydının yanında HDMI bağlantısıyla TV çıkışı bulunan cihazın arka yüzünde 8 megapiksel, ön yüzündeyse görüntülü konuşma için 1,3 megapiksel kamera bulunuyor.

4 inç WVGA ekran bulunan Optimus 2X, microSD ile 32GB'ye kadar çıkabilen 8GB dâhili hafızaya, Android 2.2 işletim sistemine sahip. Android demişken, LG yakın zamanda akıllı telefonun işletim sistemini Android 2.3'e çıkartacağını açıkladı.

Akıllı telefon önümüzdeki ay ilk olarak Kore'de piyasaya sürülecek. Ardından birkaç hafta içinde Avrupa ve Asya pazarlarında yer alacak Optimus 2X ile ilgili bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Daha fazla fotoğraf için http://www.engadget.com/photos/lg-star-hands-on/#3666535 adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun