Donanim 28 KASIM 2012 / 12:42

LG on parmak ekran kullanımını getiriyor

LG on parmak ekran kullanımını getiriyor

Şirketin yeni Touch 10 ekranları 10 parmağın aynı anda kullanımına olanak tanıyor. Böylece özellikle Windows 8 ile gelen dokunmatik ekran deneyimine yeni bir heyecan katılacak.Var olan dokunmatik ekranlardan farklı olarak LG Touch 10 ekranları, 10 parmakla tutma, sürükleme ve kaydırma işleminin yapılmasına olanak tanıyor. Yeni ekranlar, dokunmatik ekran deneyimini yaşamak isteyenlere PC’lerini yükseltmeksizin bu olanağı sağlıyor.

LG Ev Eğlencesi Bölümü IT İş Birimi Başkan Yardımcısı J.J. Lee, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Akıllı telefonlar ve tabletler tüketicilerin dokunmatik özelliklere çoktan alıştığını gösteriyor. 10 parmak dokunmatik ekranlarımız etkileşimli işlem yelpazesini genişletiyor. Bu teknolojinin yazılım geliştiricileri ve kullanıcılarını heyecanladıracağını düşünüyoruz.”

Aynı anda birden fazla işlem

Ekran, 10 parmağın aynı anda kullanımına olanak tanıyor. Böylelikle sürüklemek veya çevirmek gibi birden fazla işlem aynı anda yapılabiliyor. Ürün ile kullanıcılar ayrıca ekran klavyesinin de içinde bulunduğu Windows 8 özelliklerden faydalanabiliyor. Ayrıca ekran, kalemle yazmaya yakın his uyandıran stylus kalemi de destekliyor.

Microsoft WW OEM Pazarı Başkan Yardımcısı John Case, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“LG’nin bilgisayar dünyasına 10 parmak ile dokunmatik işlem özelliğini katması gerçekten harika bir gelişme. Bu ekranlar kullanıcılara kusursuz bir Windows 8 dokunmatik deneyimi sunacak.”

23 inç ekran, sanal piyano, synthesizer ve telli çalıgılar gibi müzik uygulamalarına sahip. Daha büyük ekran film izleme, oyun oynama ve çocukların eğitim programlarını daha kefifli hale getirirken Windows’un dokunmatik dostu uygulamaları geniş bir yelpazede sunuluyor.

LG Touch 10 ekran önümüzde ay Kore’de, daha sonraki aylarda da Avrupa pazarında satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun