Donanim 27 NİSAN 2010 / 11:33

LG'nin 3D televizyonunu da gördük

LG, Türkiye'de satışa sunacağı 3D televizyonları tanıttı.

LG, Türkiye'de satışa sunacağı 3D televizyonları tanıttı.


LG, Kanyon AVM önünde oluşturulan "mini" salonda 3D televizyonu Infinia LX9500'i tanıttı. Markaya göre dünyanın tek 400 Hz 3D televizyonu olan Infinia, pazarda kendine yer arayacak.

LG Infinia Full LED Slim 3D LCD TV'de 10.000.000:1 dinamik kontrast bulunuyor. 3D televizyonun en ilgi çekici yanıysa, gövdesinin 2.2 cm. çerçevesinin de 1.6 cm. olması. Ayrıca çoklu resim formatını destekleyen ürün, kullanıcılara 3D içerik yaratmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar 3D kameralarıyla çektikleri görüntüleri bilgisayarda dönüştürmeye gerek duymadan televizyonlarında izleyebiliyor.

2D içerikleri yüksek çözünürlük görüntü kalitesinde sunan ürünün boyutuna göre 5 bin ile 10 bin Lira aralığında satılacağı bildirildi. Televizyon, Skype üzerinden video görüşme ve NetCast özelliği ile geniş bant bağlantısı üzerinden çevrimiçi video ve film izleme imkanı da sunuyor.

Yanında aktif tip 3D gözlüklerle sunulan televizyon, gözlük camlarına sinyal gönderen çift IR vericisine sahip. Gözlüksüz izlenebilecek modeller ile ilgili sorumuza LG Elektronik Türkiye Pazarlama Müdür Yardımcısı Ece Erdoğmuş, çalışmaların devam ettiğini, önümüzdeki yıl Las Vegas'ta yapılacak bilişim fuarında tanıtımını yapmayı planladıklarını ifade etti.