Donanim 23 MAYIS 2011 / 16:55

LG'den iddialı hamle: "Türkiye 3D pazarının yarısı bizim olacak!"

LG, özel FPR 3D panel teknolojisiyle geliştirdiği, “titreşimsiz” sertifikalı CINEMA 3D ürün portföyüyle yeni nesil 3D deneyimini evlere taşıdığını duyurdu.LG Electronics, 3D teknolojisinde yeni bir dönemi başlatma iddiasıyla LG 3D Cinema TV, LG Cinema 3D Monitör, LG 3D Projektör ve LG 3D Dizüstü bilgisayar serilerini tüketicilerin beğenisine sundu.

LG’nin yeni 3D ürün portföyünün tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan ve 2011 yılında Türkiye 3D pazarının 2010 yılına göre yüzde 100’ün üstünde büyüyeceğini öngördüklerini belirten LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, “Geçtiğimiz yıl 3D pazarı henüz olgunlaşmamıştı. Türk tüketiciler üç boyut teknolojisiyle yeni tanışmışlardı. Bu nedenle 3D televizyonlarla ancak yüzde 1’lik bir pazar payı elde edildi. Bu yıl ise 3D pazarından beklentiler oldukça yüksek. Biz de LG olarak bu beklentileri karşılamakla kalmayacağız, 3D pazarının yeniden yaratanı olacağız” dedi.

“Bu yıl Türkiye 3D pazarının yarısına sahip olmayı hedefliyoruz”


Cho, “3D teknolojisindeözel FPR 3D panel teknolojisiyle geliştirdiğimiz ve Avrupa’nın en önemli sertifikasyon kuruluşlarından TÜV ve Intertek tarafından 'titreşimsiz' sertifikasına sahip yeni LG CINEMA 3D TV serileri ile yeni nesil 3D deneyimini evlere taşıyoruz” dedi.

Ana hedeflerinin 3D pazarının yönünü LG’nin FPR teknolojisine ve LG CINEMA gözlüklerine doğru çevirmek olduğunu ifade eden Calvin Cho, sözlerine şöyle devam etti; “LG olarak 3D teknolojisine olan yatırımlarımızı artıracağız. Bu yıl Türkiye 3D pazarında yüzde 50’lik pazar payına sahip olmayı hedefliyoruz.”

Gözlüklerine kadar özel tasarım


LG, özel FPR (Film Patterned Retarder) 3D panel teknolojisiyle geliştirdiği ve elektrikli parça içermeyen LG CINEMA 3D gözlükler ve birlikte sunulduğu LG CINEMA 3D TV LW650S, 3D TV’lerde yeni bir dönemi başlatma iddiasıyla piyasaya sürüldü. Sadece 16 gram ağırlığındaki yeni LG CINEMA 3D gözlükler elektrikli parça içermiyor, böylece hiçbir şekilde elektromanyetik dalga yaymıyor ve şarj edilmeleri gerekmiyor.

Yeni LG CINEMA 3D gözlükler son derece uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Bu sayede yüksek fiyatlar nedeniyle tek başına TV izleme dönemi sona eriyor; kullanıcılar arkadaşları ve aileleri için ne kadar gerekiyorsa o kadar gözlüğü rahatlıkla alabiliyor. Ayrıca klipsli LG CINEMA 3D gözlük modelleri sayesinde gözlük kullananlar da kendi gözlüklerine rahatça modelleri takabiliyor.

Bilgisayardan projektöre her ürün mevcut


55, 47 ve 42 inç boyutlarında satışa sunulacak olan LW650S, 2D ve 3D görüntü sunabilmenin yanı sıra LG’nin Smart TV teknolojisinin tüm avantajlarını taşıyor. Kullanıcılar televizyonlarına herhangi bir ek aygıt bağlamadan LG uygulamalarından ve dünyanın önde gelen küresel içerik sağlayıcıların sunduğu geniş bir içerikten faydalanabiliyor.

Şirketin duyurduğu diğer ürünler arasında LG CINEMA 3D Monitör serisi, tek gövdeli ve çift motorlu FULL HD 3D projektörü CF3D, ve LG A510 dizüstü bilgisayar yer alıyor.

Bu arada 3 boyut hakkında bu kadar yazıp çizmişken, 3 boyutlu televizyon yayıncılarının olaya bakışını özetleyen ve daha bu sabah yayınladığımız haberi de hatırlamadan geçmeyelim.
ETİKETLER : 3dtv LG
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun