Donanim 16 KASIM 2012 / 15:17

LG 21:9 görüntü oranına sahip ultra geniş ekranını tanıttı

LG yeni ultra geniş ekranını tanıttı

LG, dünyanın ilk 21:9 görüntü oranına sahip ultra geniş monitörü EA93’u kullanıcıların beğenisine sundu. 29 inç ekran büyüklüğüne sahip monitör, ekranı dörde ayırıyor ve çoklu işlemi daha da kolay hale getirebiliyor. Monitör tüm çalışma ortamlarına uygun olma özelliği taşımayı vadederken, büyük ekran niteliği birden fazla doküman ve pencerenin aynı anda görüntülenmesine olanak tanıyor. Ayrıca sütunlar bir kerede açılabiliyor veya iki sayfalı dokümanlar yan yana okunabiliyor.

Grafik tasarımcılar için kolaylıklar getiren monitör, ekranın dörde bölünmesiyle birlikte işlerin daha kısa sürede tamamlanmasının yolunu açıyor. Ürünün 21:9 görüntü oranı sinema ekranlarına çok yakın olma özelliği taşırken, sinematik ölçüler filmlerin aynen istendiği şekilde izlenmesini sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca MHL bağlantısı aracılığıyla akıllı telefonlarındaki oyunları monitörde oynayabildiği gibi, 7W stereo speakerlar ise bu eğlence deneyimine katkı sağlayan unsurlar arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili konuşan LG Ev Eğlencesi Bölümü BT İş Birimi Başkan Yardımcısı J.J. Lee, monitörün çoklu işlem ve çoklu medya deneyimini bir üst seviyeye taşıyacağını iddia etti. Lee, monitörün sinematik orantı, renk çeşitliliği ve fonksiyonelite gibi özellikleri inovasyona verdikleri önemin kanıtları olduğunu vurguladı.

LG’nin yeni ultra geniş ekranları Kore’den sonra diğer ülkelerde de pazara sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun