Donanim 19 NİSAN 2012 / 13:29

LG 2012 serisi televizyonlarını tanıttı

LG 2012 serisi televizyonlarını tanıttı

LG, Cinema Screen tasarımlı yeni ürünleriyle Türkiye 3D TV pazarında 1 numara olmayı hedeflediğini açıkladı. Ürünler, başta 1 milimetre inceliğinde çerçeveler olmak üzere tasarım ve fonksiyona yönelik oldukça ilginç özelliklerle geliyor. LG Electronics, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park’ın da katılımıyla gerçekleştirdiği basın toplantısında 2012 yılına yönelik stratejilerini açıklarken, 3D teknolojisine dair yeniliklerini ve yeni nesil LG Cinema 3D Smart TV’lerini tanıttı.

Toplantıda LG Electronics Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park, Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ndeki önemine dikkat çekerek “Türkiye ekonomisi son 4 yıldır büyük bir performans göstererek stabil bir büyüme kaydetti. Bunda özellikle Türkiye’nin genç nüfusu ve yüksek penetrasyon oranlarının Türkiye’yi çekici bir pazar haline getirmesi de etkili. LG olarak biz de yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerimizi pazara sunarak Türkiye’ye verdiğimiz önemi gösteriyoruz” dedi.

LG Türkiye organizasyonunun bölgedeki önemli rolüne değinerek Türkiye’yi her zaman ayrıcalıklı ülkeler arasında değerlendirdiklerini belirten James Park, LG Türkiye'nin şu anda Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yüzde 40.2’lik 3D TV pazar payıyla lider konumda bulunduğuna değindi.“Hedefimiz 3D TV pazarında mutlak 1 numara olmak”

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, “2012 yılında Smart TV ve ev eğlencesi kategorisinde yer alan ürünlerin yaklaşık yüzde 70’inde 3D özelliği bulunacak. 3D televizyon pazarının, 3D alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ve içerik dağıtımının yaygınlaşması nedeniyle önemli ölçüde büyümesini bekliyoruz” dedi.

LG’nin Türkiye’de 3D ile özdeşleştiğinin altını çizerek bu teknolojiye her zaman önem verdiklerini kaydeden Calvin Cho, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi tarafından yapılan araştırmaya göre LG müşteri memnuniyeti açısından önde gelen şirketler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda LG, içlerinde Cinema 3D Smart TV, LG Styler ve Sihirli Kumanda’nın da bulunduğu toplam 14 yeni ürünüyle 2012 Red Dot Tasarım Ödülü almaya kazandı. Yeni ürünlerimizin tasarım alanında böyle prestijli bir ödüle değer görülmesi bizi gerçekten çok memnun etti.”

Toplantının devamında LG TV Ürün Geliştirme Müdürü Aytek Dorken, LG’nin yeni Cinema 3D Smart TV’leri hakkında detaylı bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi. “Minimum Çerçeve, Maksimum 3D Deneyimi” sloganıyla pazara sunulan LG’nin yeni Cinema 3D Smart TV modelleri, 3D deneyimini daha iyi bir boyuta taşıyor. 1 milimetreye kadar inen ince çerçevesiyle dikkat çeken ürünler, ideal 3D görüntü kalitesine ve geniş 3D içeriğine sahip. Cinema Screen tasarımıyla dikkat çeken ürünler sinemadaki izleme deneyimini evinize taşıyacak.” dedi.
LG Cinema 3D Smart TV’lerin diğer öne çıkan özellikleri

  • LG Cinema 3D Smart TV’ler, geliştirilmiş 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonu ile 3D içeriklerde kullanıcı gereksinimlerini en üst düzeyde karşılıyor.

  • 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonunun geliştirilmiş derinlik etkisi sayesinde ise herhangi bir 2D içerik, çözünürlük kalitesi ne olursa olsun yüksek kalitede 3D görüntüye dönüştürülebiliyor.

  • Yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerde bulunan LG Cinema Screen tasarımı, göz alıcı bir 3D TV deneyimi sunarken 3D Sound Zooming özelliği ekrandaki objelerin sesiyle hareketleri arasında uyumluluk sağlıyor.

  • Dual Play fonksiyonu ile ise kullanıcılar, iki kişilik oyunları, ekran bölünmeden tam ekranda oynamanın tadını çıkarıyor (ed: bu çok ilginç bir özellik. ekranın karşısına polarizasyonları farklı bir çift gözlükle geçiyorsunuz ve sizin oynadığınız ekranı rakibiniz görmüyor. kesinlikle bölünmüş ekrandan çok daha başarılı bir çözüm).

  • LG’nin 2011 yılında tüketicilere sunduğu Sihirli Kumanda, yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerde daha da sihirli hale geliyor. LG Sihirli Kumanda, 3 farklı modu ile kullanıcıya sesli kontrol de dahil olmak üzere Smart TV’yi kolay bir şekilde kontrol olanağı sağlıyor.

  • Yeni Cinema 3D Smart TV’ler aynı zamanda bir dizi bağlantı özelliklerini de içinde barındırıyor. Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisi sayesinde uyumlu cihazlara bağlanmak için kablo ya da internet bağlantısı gerekmiyor.

  • Second Display özelliği sayesinde kullanıcılar TV’deki görüntüyü diğer akıllı cihazlarına aktarabiliyor ve TV’nin bulunduğu mekandan bağımsız olarak TV izleme keyfine devam edebiliyor.

  • Kullanıcılar aynı Wi-Fi ağına bağlandıklarında akıllı cep telefonlarını veya tabletlerini kullanarak evlerinin bahçesinden, banyodan veya mutfaktan aynı veya farklı içerikleri izleyebiliyor.

  • Mobil Ekran Paylaşımı sayesinde Wi-Fi Ekran veya MHL ile kullanıcılar cep telefonlarından televizyona kablolu veya kablosuz olarak içerik transferi yapabiliyor. Bu içerikleri evlerindeki en büyük ekranda izleyebilmenin yanı sıra, yakında doğrudan TV kumandası ile de kontrol edebilecekler.

  • Social Center uygulaması ise kullanıcıların TV izlerken sosyal ağlara göz atabilmelerini sağlıyor. Bu uygulama ile TV izlerken aynı anda Facebook ve Twitter yoluyla iletişim kurulabiliyor." Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun