Donanim 21 EYLÜL 2012 / 15:38

Lenovo "IdeaPad S400" Türkiye'de

Lenovo "IdeaPad S400" Türkiye'de satışa sunuldu

Lenovo, yeni IdeaPad S serisinin 14 inçlik ürünü olan S400'ü Türkiye'deki kullanıcıların beğenisine sundu. Sadece 21.9 mm incelik ve 1.8 kilogramdan az ağırlığıyla “ultra-taşınabilir” kategorisinde bulunan cihaz, metalik cilalı pürüzsüz dış yüzey tasarımı, 3. nesil Intel Core işlemcisiyle kullanıcılarına verimli bir kullanım vadediyor. 500GB’a kadar sabit disk depolama kapasitesi kullanıcılara müzik, film ve belgeleri depolama alanı sunarken, akıllı enerji yönetimi pil ömrünün 5 saate kadar uzamasını sağlıyor. Bu teknoloji aynı zamanda pilin uzun dönemli dayanıklılığının da korunmasında etkili oluyor.

Cihazda bulunan Microsoft Windows 7 Home Premium işletim sistemi istenildiğinde Windows 8’e yükseltilebilirken, sahip olduğu akıllı dokunmatik fare kullanıcılarına kaydırmada ve yakınlaştırmada daha fazla kontrol vadediyor.

Türkiye’de kırmızı ve gri renk seçenekleriyle satışa sunulan cihaz, 14 inç HD geniş ekran görüntüsü, stereo hoparlörü ve Dolby Advanced Audio v2 sertifikasyonuyla multimedya ve eğlence işlemlerini verimli hale getiriyor.