Donanim 15 ARALIK 2008 / 10:09

LED’ler LCD TV’de kontrast ve parlaklığı yükseltiyor

Philips’in yeni ince ekran televizyonu LED arka ışıklandırması sayesinde yüksek parlaklık ve kontrast değerleri sunuyor.

Philips’in yeni ince ekran televizyonu LED arka ışıklandırması sayesinde yüksek parlaklık ve kontrast değerleri sunuyor.


Philips LED Backlighting TV’de 128 LED (Işık Yayan Diyot) segmentinde toplamda bin 152 LED yer alıyor. 128 tekil alan üzerinde 2 boyutlu karartma kontrolü kuran arkadan LED aydınlatma teknolojisi sayesinde, LED Backlighting TV’nin siyah seviyesi plazma TV’lerle boy ölçüşebiliyor. LCD ekran için arka aydınlatma görevi gören LED’ler ekranın farklı bölgelerindeki parlaklık ve kontrast değişikliklerini bölgesel olarak yapabildikleri için ekranın tamamına etki eden floresan ışıktan daha verimliler. LED’ler parlak görüntü bölgelerinde parlak ışık üretiyor. Koyu bölgeler veya sahnelerde en koyu seviyeye ayarlanan bu sistem, en koyu siyah içeren görüntüyü üretebiliyor. 1080p Tam HD çözünürlüğe sahip TV Philips’in yeni nesil Perfect Pixel HD görüntü işleme motoru ve ekrandaki renkleri duvara yansıtan Ambilight Spectra özelliklerini taşıyor. TV’nin Perfect Natural Motion özelliği, görüntüdeki hareketi algılayarak hem TV yayınlarındaki hem de DVD, Blu-ray gibi kaynaklardan gelen görüntülerdeki titremeleri düzeltiyor. Clear LCD 100Hz teknolojisi ise doğal akıcılıkta görüntüler üretiyor. TV bu özellikleri ile Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA) tarafından Avrupa’da “2008-2009 yılının en iyi LCD Televizyonu” unvanına layık görülmüş. Philips LED Backlighting TV, 6.999 YTL fiyatla satışa sunuluyor.


 www.philips.com.tr