Donanim 07 KASIM 2008 / 13:26

LED teknolojisi ile multimedya çözümler Samsung 9 serisinde buluşuyor

Samsung Electronics, yeni nesil LED LCD TV 9 serisinde, çevreye zarar vermeyen elementleri hem tasarım hem de görüntü kalitesi ile birleştirme iddiasında.

Samsung Electronics, yeni nesil LED LCD TV 9 serisinde, çevreye zarar vermeyen elementleri hem tasarım hem de görüntü kalitesi ile birleştirme iddiasında.

Samsung’un smart LED teknolojisi yüksek bir kontrast sağlıyor. 'Local dimming' akıllı sistemi gelen görüntü sinyaline göre LED arka lambalarında otomatik olarak farklı ışıkları açıp kapatıyor. Bu özellik enerji tüketimini de kayda değer şekilde azaltıyor.


Samsung’un patentli Ultra Clear Panel’i sayesinde ise ekranın üstünde yansımayı engelleyen bir katman daha eklenmiş oluyor. Böylece yansıma engellendiği gibi netlik artıyor ve renkler yeni 9 serisinde daha canlı görünüyor.


Samsung 9 Serisi TV’ler (46” - 116 cm ve 55” - 140 cm) aynı zamanda firmanın görüntü teknolojisi DNIe Pro’ya da sahip. 1920*1080 çözünürlük, Full HD 1080p kapasite ile çözünürlük neredeyse ikiye katlanıyor. TV’nin tasarımını destekleyen çakıl taşı görüntüsündeki uzaktan kumandası ise estetik bir dönen tuşa sahip. WISELINK Pro özelliği kullanıcılara, USB 2.0 bağlantısı ile internetten indirilmiş zengin multimedya içeriklerini hızlı ve rahat bir şekilde kullanabilmelerini ve görüntülemelerini sağlıyor.


DLNA teknolojisi evlerdeki kablosuz ve kablolu cihazların, bütün AV, cep telefonu, bilgisayar ve yazıcı gibi teknolojik araçlarla içeriği paylaşmasına olanak tanıyor. İçerik Kütüphanesi ise Samsung’un yeni 9 serisi TV’lerinde de bulunuyor. Artık televizyonun sadece yayınların izlendiği sıradan bir cihaz olmadığı fikriyle yola çıkan Samsung, 9 serisine resim galerisi, yemek pişirme, fitness programları, oyunlar ve çocuklar için eğlence içerikleri ekleyerek tüketicilere sunuyor. İlgi alanlarına göre www.samsung.com adresinden daha fazlası yüklenenebiliyor bu multimedya içeriklerin.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun