Donanim 04 EKİM 2008 / 17:01

LCD TV’de Aurea ışıltısı

Philips Aurea LCD TV serisinin yeni modelleri geliştirilmiş özellikleri ile ışıltı saçmaya devam ediyorlar.

Philips Aurea LCD TV serisinin yeni modelleri geliştirilmiş özellikleri ile ışıltı saçmaya devam ediyorlar.


94 ve 106 cm ekran boyutu seçeneği sunan yeni Philips Aurea’larda şirketin geliştirdiği ve TV çerçevesini ışıklarla donatan Ambilight teknolojisinin son hali Aktif Çerçeve özelliği yer alıyor. Aktif Çerçeve, TV çerçevesindeki LED (Işık Yayan Diyot) lambaların ekrandaki renklerle daha uyumlu ışıldamalarını, böylece görüntünün ekrandan taşarak odaya yayılıyor hissi vermesini amaçlıyor. Üstelik bu özellik, sürekli değişen ışık rengi ve parlaklığın gözleri rahatsız etmesini engelleyerek ekrandaki görüntüyü daha yumuşak hale getiriyor. Çerçevenin ışık seviyesi uzaktan kumanda kullanılarak değiştirilebiliyor, hatta kapanabiliyor.


 


Yeni Aurea’larda ekran, yansımayı önleyici bir tabaka ile kaplı olduğu için renkler daha canlı görüntülenebiliyor. Televizyonda kullanılan Philips Perfect Pixel HD görüntü işlemcisi yüksek çözünürlüklü (HD) görüntülerden daha yüksek verim alınmasını sağlıyor. Yeni Philips Aurea 2 milisaniye görüntü yenileme hızı sayesinde dünyanın en hızlı LCD TV’si olma özelliğini taşıyor. Bu sayede spor karşılaşmaları ve aksiyon filmleri gibi hareketli sahnelerle dolu içeriklerde hareket eden nesnenin etrafında oluşan bulanıklaşma gibi ekran kusurlarına rastlanmıyor. Hareketli sahnelerin LCD TV’lerde yarattığı diğer kusurları engellemek için yeni Aurea’lar Philips Perfect Natural Motion teknolojisi ile donatılmış. Bu teknoloji görüntüdeki hareketliliği hesaplayarak titreşimsiz ve net görüntü sağlıyor. TV’nin 30.000:1 kontrast oranı çok aydınlık veya çok loş sahnelerde bile ayrıntıların seçilebilmesini sağlıyor. Yeni Aurea serisi bekleme konumunda 0,15 Watt elektrik tüketimiyle enerji tasarrufu yapıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun