Donanim 04 OCAK 2010 / 07:37

LCD pazarı 2010’da büyüyecek

3 boyutlu görüntü ve benzer teknolojilerin gelişi bakalım ekonomik krizi unutturacak mı?

3 boyutlu görüntü ve benzer teknolojilerin gelişi bakalım ekonomik krizi unutturacak mı?


Küresel ekonomi elektronik ve bilişim piyasasını ensesinen tutup sertçe sallarken, arada LCD televizyon üreticilerini sevindirecek bir haber geldi. DisplaySearch'ın yaptığı bir araştırmaya göre 2009'un 3. çeyreğinden itibaren düz ekran televizyonlara olan talep toparlanma sürecine girmiş görünüyor.

DisplaySearch'e göre talepler 2010'da bu hızla gelmeye devam ederse, düz ekran televizyon satışları uzun zamandır ilk kez 6 çeyrek üst üste artma eğilimine girecek. 2009'da 205 milyon olarak tahmin edilen toplam talebin 2010'da 218 milyonu bulması bekleniyor. Talebi yaratan ana odaklar Amerika, Japonya ve Batı Avrupa. Bununla birlikte gelişmekte olan ülkelerin de bu taleplerde önemli bir payı olacağı söyleniyor.

Bu talep artışında en önemli etkenlerin ise LED aydınlatma gibi görüntü kalitesini artırmaya yönelik yeni teknolojilerin tüketiciler üzerinde oluşturduğu ikna gücü ve 3 boyutlu televizyon teknolojilerinin ufukta görünmesi olduğu belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun