Donanım 08 ARALIK 2014 / 15:20

Lazer fosfor projektörler Astel ile Türkiye'de

Geçtiğimiz Temmuz ayında Christie Digital tarafından Las Vegas’ta düzenlenen InfoComm 2014 fuarında ilk kez görücüye çıkarılan ve büyük beğeni toplayan GS Serisi serisi, Astel Elektronik’in katma değerli hizmetiyle dağıtımını üstlendiği birçok üründe olduğu gibi küresel pazarlarla aynı anda Türkiye’deki tüketicilerle buluşuyor.Özellikle “toplam sahiplik maliyeti” olarak da adlandırılan, cihaz satın alındıktan sonraki kullanım ve bakım maliyetlerinde olağanüstü bir düşüş yaratan GS serisi, 5000-5400 lümen parlaklık seviyesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Geleneksel lambalı projektörlerin aksine aydınlatma gücünü lambadan değil lazer fosfor teknolojisinden alan Christie GS serisi’nin bu özelliği sayesinde satın alma kararı üzerinde büyük bir etkisi olan kullanım ve bakım maliyetleri görülmemiş seviyeler iniyor. 20 bin saate varan oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahip lazer fosfor aydınlatma ile lamba değişikliği, filtre değişikliği ve yüksek enerji tüketimi tarih oluyorken, 20 bin saatlik kullanım sonunda “toplam sahiplik maliyeti” yüzde 50 düşüyor.

Piyasadaki rakiplerinden birçok özelliğiyle sıyrılmayı başaran Christie GS Serisi projeksiyon cihazları, ışık kaynağı olarak lazer fosfor teknolojisini kullanıyor. Lazer teknolojisine sahip olmayan lambalı projektörlerin parlaklıkları bin saat sonunda yüzde 50’lere inerken, lazer teknolojisi ile 20 bin saatlik bir ömür söz konusu oluyor. 20 bin saat sonunda ise cihazın parlaklığı sadece yüzde 80’lere inmiş oluyor. Böylece, kullanım ömrü boyunca aynı seviyede seyreden parlaklığa sahip projektörler, yüksek görüntü kalitesiyle de tüm mekanlar için ideal bir çözüm haline geliyor.

Lazer fosfor ışık kaynağına ve 3 farklı çözünürlüğe sahip 1-çip DLP GS Serisi, opsiyonel birleştirme ve görüntü eğme gibi özellikleri benzersiz renk uyumluluğu ile bir araya getiriyor. Bu özellikleri ile Christie GS Serisi; toplantı odaları, konferans merkezleri, devlet kurumları, yüksek eğitim merkezleri gibi sabit kurulum uygulamalarının yanı sıra casinolar ve konser/gösteri salonları gibi eğlence mekânlarındaki tüm beklenti ve ihtiyaçları karşılıyor.

Kablosuz bağlantı ve kurulum esnekliğinin önünü açan opsiyonel lens seçenekleri ile Christie GS Serisi, günümüzün profesyonel görüntüleme uygulamalarının giderek artan tüm gereksinimlerini karşılamakla kalmıyor, en zorlu ortamlarda bile, görüntü kalitesinden en ufak bir ödün vermeden 7/24 kesintisiz operasyon sunuyor.

Display Port, HDMI, DVI ve HDBaseT gibi çok çeşitli giriş seçenekleri ile kullanım ve kurulum kolaylığını en üst seviyeye çıkaran Christie GS Serisi 5400 ANSI lümene varan parlaklıklarda keskin ve parlak bir görüntü performansı sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun