Donanim 17 MAYIS 2010 / 20:38

Las Vegas'ta bulut bereketi

CAWorld'2010 etkinliğinin en büyük özelliği, şirketin değişen isminin anons edilmesinin yanısıra bulut bilişim yenilikleriydi.

CAWorld'2010 etkinliğinin en büyük özelliği, şirketin değişen isminin anons edilmesinin yanısıra bulut bilişim yenilikleriydi.

CA'in 18 ayda bir düzenlediği etkinliği CAWorld'e bulutlar ve isim değişikliği damga vurdu. Computer Associates olan ismini kısa bir süre once CA olarak kısaltan şirket, bu defa da anlaşılmama sorununu çözmek adına bundan böyle CA Technologies adıyla faaliyet göstereceğini duyurdu. Bu duyuruyu Las Vegas'taki etkinlikte gerçekleştiren CA Technologies, bulut bilişim tarafındaki farkını da 70 ülkeden gelen yaklaşık 7 bin kişiyle paylaştı.

Ancak ilginçtir, çölün ortasına kurulu olan Las Vegas'ın sıcak havası yerini CAWorld 2010'da bulut bilişim konuşulmaya başlar başlamaz bulutlu ve serin bir havaya bıraktı. Neredeyse İstanbul'la aynı şartlara dönen hava durumu katılımcıları olduğu kadar tatil için dünyanın kumar ve eğlence merkezi Las Vegas'ı tercih eden turistleri de hayli şaşırttı.

CA Technologies, bulut bilişim tarafında yeni bir tavır sergilemiyor. Aslında hiçbir şirket bulutla ilgili bir yenilikten bahsetmiyor. Ancak CA Technologies, buradaki farkını net olarak ortaya koyuyor ve "Biz yeni birşey vaat etmiyoruz. Biz şirketlere her türlü ihtiyaçlarını sorunsuzca buluta geçirebilecekleri ve anında kullanmaya başlayabilecekleri bir kolaylığı sunuyoruz" diyor.

Öte yandan etkinliğin açılış konuşmasını yapan çiçeği burnunda CA Technologies CEO'su Bill McCracken, 45 yıllık BT deneyimini burada kullanmaktan yana olan mutluluğunu da katılımcılarla paylaştı. Etkinliğin ikinci gününe ise ünlü yönetmen James Cameron damgasını vurdu. Cameron'ın, gerek yenilikçi projeleri, gerek teknolojiyi sinemaya aktarırken kullandığı metodolojileri aktardığı konuşmasında 7 bin kişilik salonda hiç boş yer kalmamıştı. Her sene bu günleri Cannes'da geçiren yönetmen için de bunun çok farklı bir deneyim olduğu konuşması sırasındaki heyecanı ve enerjisinden anlaşılıyordu.

İyi bir hafta dileğiyle...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun