Donanim 22 EKİM 2008 / 06:38

Krize karşı yelken basanlar!

Sizlerle bu köşeden sektördeki ve hayatımızdaki sıkıntılarını paylaşan dostlarımızın yazdıklarını paylaştım. Ancak bu yazıda bir başarı hikâyesinden söz etmek istiyorum.

Sizlerle bu köşeden sektördeki ve hayatımızdaki sıkıntılarını paylaşan dostlarımızın yazdıklarını paylaştım. Ancak bu yazıda bir başarı hikâyesinden söz etmek istiyorum.

Hepimizin malumu dünya çok ciddi bir ekonomik krizin eşiğinde. Her ne kadar ülkemizdeki siyasi iktidar kabul etmese ve her şeyi güllük gülistanlık görmeye devam etse de bu krizin etkileri yavaş yavaş Türkiye’de de hissedilmeye başladı. Ancak krize rağmen büyümeye ve başarılı işlere imza atmaya devam eden şirket ve isimler de mevcut.


 


Bunlarda biri de HP ProCurve ailesinin ülke müdürü Sami Arbak ve ekibi. HP’nin davetlisi olarak Rodos’tayız ve bu ekibin başarılarını sizinle Blue Sky isimli teknemizde paylaşmak istedim. Sami Arbak ve ekibi 3-4 yıl gibi kısa bir sürede bir ürün grubunu ülkemizde önemli yerlere taşımayı başardı. HP ProCurve ailesi yaklaşık 600 bayi ve dağıtıcısıyla ülkemizde önemli ve büyük çaplı projelere imza atmaya devam ediyor.


 


İşte bu başarıları kutlamak üzere bir etkinlik düzenledi HP ProCurve ekibi. Göcek’te buluşma ve sonrasında yelkenli teknelerle Rodos seyri. Sami Arbak, bütün iş ortaklarının denizde nasıl davrandıklarını, zorlu dalgalara ve rüzgara nasıl göğüs gerdiklerini görmek için önemli bir şans yakaladı bence. Tarafsız bir gazeteci olarak basına ayrılan teknede sektörümüzdeki şirketlerin yöneticilerinin ne denli azimli olduklarını görmek bana büyük bir keyif verdi.


 


Demek ki kriz tellallığı yapmadan sadece çalışarak ve doğru işler yaparak başarıyı sürekli kılmak da mümkün olabiliyormuş.


 


Bizden söylemesi…