Donanim 11 ŞUBAT 2009 / 15:30

Korsanlar Kaspersky’nın sitesini hedef aldı

Kaspersky Lab’in ABD web sitesine hacker’lar saldırı düzenledi. Saldırının başarısızlıkla sonuçlandığı bildirildi.

Kaspersky Lab’in ABD web sitesine hacker’lar saldırı düzenledi. Saldırının başarısızlıkla sonuçlandığı bildirildi.


 Kaspersky Lab, şirketin ABD’deki resmi web sitesi usa.kaspersky.com’u hedef alan bir ağ saldırısının önüne geçtiğini duyurdu. Kaspersky’nin yaptığı açıklamaya göre Hacker’ların web sitesinde bulunan erişimi kısıtlanmış bilgilere ulaşma çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin sitedeki kullanıcı verilerine eriştiklerine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Saldırı sonucunda usa.kaspersky.com web sitesinin bir bölümünde bulunan güvenlik açığı farkedilirken, firma personeli sorunun çok kısa bir süre içerisinde giderilmesini sağladı.


Açıklamada, usa.kaspersky.com sitesinde belirlenen güvenlik açığının firmanın resmi web sitesi www.kaspersky.com dahil olmak üzere Kaspersky Lab’ın internet üzerindeki diğer lokal sitelerini ise etkilemediği belirtildi. Yapılan açıklamada, şirketin güvenlik uzmanlarının olayı incelemeye devam ettikleri bildirildi.  

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun