Donanim 02 OCAK 2012 / 15:03

Kodak sona yaklaşıyor

Kodak sona yaklaşıyor

Sayısallaşan dünyaya ayak uyduramayan fotoğraf filmlerinin devi, bir hafta içinde üçüncü yöneticisini kaybetti.Sayısal ortama taşınmaya başladığımız günler Kodak için pek yararlı olmadı. Zira şirket basılan filmler konusunda dünyanın bir numaralı markası konumunda bulunurken, sayısallaşma sürecinde gerilerde kaldı.

Beyaz Saray Danışmanı ve Profesör Laura Tyson, Kodak yönetiminden ayrıldığını açıkladı. ABD Başkanı Obama’nın Ekonomik Kalkınma Tavsiye Kurulu’nda da yer alan Tyson daha önce Clinton yönetiminde de ekonomi yönetimine danışmanlık hizmeti vermişti.

1997 yılından bu yana hayatta kalmak için elindeki patentleri bir bir satan şirket, son olarak yeniden borçlanmaya giderek 2012’de hayatta kalmaya çalışacak.

Hafta başında Kodak yöneticileri Adam Clammer ve Herald Chen görevlerinden ayrılmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun