Donanim 27 ŞUBAT 2009 / 08:50

Kişiye özel uzaktan kumanda

Logitech’in yeni evrensel uzaktan kumandası Harmony 1100’ün dokunmatik ekranında komut yerleşimini kendiniz yapabiliyorsunuz.

Logitech’in yeni evrensel uzaktan kumandası Harmony 1100’ün dokunmatik ekranında komut yerleşimini kendiniz yapabiliyorsunuz.


Avuç içi boyutlarındaki Logitech Harmony 1100’de ana kontrol arayüzü QVGA (320x240) çözünürlüklü, 8,8 cm’lik dokunmatik ekran. Kumanda ile birlikte verilen yazılım sayesinde en çok kullandığınız komutları ekranda kolayca ulaşabileceğiniz şekilde yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca bazı temel komutların tuşlarına da ekranın yanında yer verilmiş.

Kumanda tek bir tuşla sistemdeki tüm cihazları belirlenen işlev için çalıştırabiliyor. Örneğin; “TV İzle” tuşuna basıldığında, TV, uydu alıcı ve ses sistemi aynı anda açılıyor, kullanıcıya sadece kanal gezinmek kalıyor.

Harmony 1100 Radyo Frekansı (RF) desteği sayesinde kumandanın görüş alanında bulunmayan, 30 metre içindeki cihazların da uzaktan kontrolünü sağlayabiliyor. Bunun için Harmony RF Uzatıcısı’nı ayrı olarak edinmek gerekiyor.

Kullanıcının evindeki cihazları bu kumandaya tanıtmak için yapması gereken tek şey çevrimiçi kurulumda Logitech’in hazırladığı geniş ses ve görüntü cihazları veri tabanından ilgili modeli seçmek. Veri tabanında 5 bin üreticinin 225.000’den fazla cihazı kayıtlı bulunuyor. Bu sayede Harmony cihazın asıl kumandasıyla tıpatıp tuş komutlarına kavuşuyor. Eğer kullanıcının cihazı veri tabanında kayıtlı değilse eklenebiliyor.

www.logitech.com.tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun