Donanim 25 EKİM 2010 / 07:33

Kişiye özel numaralı 3D gözlükler geliyor

Samsung, Güney Kore'de kişiye özel numaralı 3D gözlük üretimine başladı.

Samsung, Güney Kore'de kişiye özel numaralı 3D gözlük üretimine başladı.


3D görüntülerle ilgili özellikle gözleri bozuk kullanıcılar oldukça sıkıntı çekiyor. Büyük televizyon üreticileri de bu soruna çare bulabilmek için çeşitli yollar deniyor. Bunlardan biri de farklı tasarımlarla ve reçeteye uygun hazırlanmış, kullanacak kişinin göz bozukluğuna göre numaralandırılmış 3D gözlüklerin üretilmesi.

Samsung bu konuda ilk adımı atan marka oldu. Şimdilik Güney Kore'ye özel olan sistemde göz bozukluğu olan müşteriler için özel gözlük yapımına başlandı. Numaralı 3D gözlükler sipariş verildiğinde bir hafta içinde kullanıcıya özel olarak tasarlanarak gönderiliyor.

Bu arada 3D gözlüklerle ilgili yeni bir haber de XpanD markasından geldi. Şirket, tüm 3D televizyonlarla uyumlu özel gözlüklerin ön siparişlerini Amazon üzerinden almaya başladı. Gözlüğün 108 dolara satılacağı açıklandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun