Donanim 15 KASIM 2012 / 12:53

Kingston HyperX ürün ailesini genişletiyor

Bağımsız bellek üreticisi Kingston, HyperX ürün serisinin en son modeli HyperX Beast’i oyun severler, PC söküp takmayı sevenler, yenilikçi tasarımlar ile kendi donanım tarzlarını yaratanlar ve overclock meraklılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Predator ailesinin bir üyesi olan HyperX Beast,  maksimum performans arayışındaki uygulamalara cevap veren ve 2400 MHz’e kadar hızlı işlemci frekanslarını destekleyen ürün kitleri şeklinde sunuluyor. 8 – 64 GB kapasitelerle sunulan bu bellek serisi, HyperX bellek ailesi içinde, özellikle ısı savar tasarımı ve karakteriyle kendisini gösteriyor.

Üçüncü nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcileriyle çalışacak şekilde tasarlanan bu bellek AMD’nin en yeni A-serisi işlemcileriyle de uyumlu çalışmak için üretilecek. Intel XMP teknolojisini kullanabilmesi ise HyperX Beast’in önemli bir avantajı olarak öne çıkıyor. Böylece kullanıcılar, Kingston mühendisleri tarafından ön-ayarları yapılmış hız profillerinden birini seçerek kendileri için en uygun performans optimizasyonunu gerçekleştirebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Kingston Teknoloji Müdürü Mark Tekunoff, yüksek hız seviyelerine çıkabilmesi için belleğin üretiminde en verimli bileşenlerin kullanıldığını dile getirdi. Tekunoff, belleklerin tasarımlarıyla da oldukça iddialı olacağının altını çizdi.

Bellekler hakkında daha fazla bilgi için bu adrese göz atabilirsiniz.Kingston HyperX Beast Özellikleri

Kapasiteler: 8 GB, 16 GB, 32 GB ve 64 GB (ikili, dörtlü ve sekizli kitler halinde)

Frekans (hız):1600 MHZ-2400 MHz

CAS Gecikme: CL9, CL10, CL11

Voltaj: 1.5 v -1.65 v dengeli overclocking işlemi sırasında voltaj

XMP Uyumlu: Intel’in Extreme Memory Profile’ı kullanılırken elde edilen yüksek performanslı frekanslar, zamanlamalar ve voltajlar.

Uyumluluk: xP55, H67, P67, Z68, H61 (AG), X79 ve Z77 Intel yongaları ile A75, A87, A88, A89, A78, ve E35 (Fusion) AMD yongasetleri ile birlikte çalışmaları için tasarlandı.

Güvenilirlik: Yüzde 100 test edildi.

Garantisi: Ömür boyu garanti, ücretsiz teknik destek.