Donanim 23 AĞUSTOS 2012 / 14:31

Kingston HyperX bellek ailesini genişletti

Kingston HyperX bellek ailesini genişletti

Bağımsız bellek ürünleri üreticisi Kingston, sistem performansını daha verimli hale getirmeyi hedefleyen ve ısıyı dağıtan yeni bellek ürünlerini tanıttı. Yüksek performanslı DRAM modülüne sahip "HyperX Predator" adlı bellek kitleri, yüksek erişim hızı, hissedilmeyen gecikme süresi ve yüksek kapasitesiyle dikkat çekiyor. Yeni bellek kitleri, bilgisayar donanımından daha verimli performans alabilmeyi hedeflerken, hız aşırtma tutkunlarının aradıkları özellikleri sağlamayı vaat ediyor.

Isı dağıtma teknolojisine sahip bellek, çalışma sırasında oluşan ısıyı uzaklaştırarak mümkün olan en iyi bellek optimizasyonunu sağlayan bir tasarımla geliyor. Intel XMP sertifikasyonuna sahip yeni belleğin pazarda mevcut olan ve tüketicinin en çok tercih ettiği anakart markalarıyla da uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Son kullanıcılar, yeni bellek sayesinde herhangi bir özel ayar yapmaya gerek olmadan, BIOS üzerindeki mevcut profilleri üzerinden seçimlerini yaparak sistemlerini overclock edebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Kingston Kıdemli Teknoloji Müdürü Mark Tekunoff, markalarının özellikle oyun kullanıcılarının tercihi olduğunu belirtti. Tekunoff, yeni duyurulan HyperX Predator bellek kitlerinin oyun pazarına yeni bir soluk getireceğini söyledi. Bellek kitlerinin şirket mühendisleri tarafından ağır şartlar altında test edildiğini ifade eden Tekunoff, belleklerin kullanıcının komut istemlerine, olağanüstü düzeyde multitasking yaparak yanıt vererek toplam sistem performansını artırdığının altını çizdi.

HyperX Predator, ikili ya da dörtlü kanal kit konfigürasyonlarına bağlı olarak 2666 MHz’e kadar hızı, 9 - 11 CAS gecikme hızlarını ve 8’den 32 GB’a kadar bellek kapasitelerini destekliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun