Donanim 08 OCAK 2013 / 11:22

Kingston 1 TB'lık flash bellek sürücüsünü duyurdu

Kingston, 1 TB’a kadar destek verebilen DataTraveler HyperX Predator 3.0 USB flash bellek sürücüsünü görücüye çıkardı. Bellek, yılın bir sonraki çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Şu an için 512 GB kapasiteyle tüketiciye ulaşan belleklerin en hızlı üyesi olan DT HyperX Predator 3. saniyede 240 MB’lık veri okuma ve 160 MB’lık veri yazma hızıyla dikkat çekiyor. Kingston’ın bu yeni flash belleği bunun yanı sıra SuperSpeed USB 3.0 sertifikasına da sahip.

Kingston’ın flash bellekten sorumlu müdürü Andrew Ewing bellekle ilgili şöyle konuştu;
“Yeni DataTraveler HyperX Predator 3.0 taşınabilir flash belleğimiz, kullanıcılarımızın kendi dijital dünyalarının neredeyse tamamını yedeklemeye fırsat veriyor” diyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “Yeni belleğimizin geniş kapasitesi ve müthiş USB 3.0 veri aktarım hızı; kullanıcılarımıza zamandan tasarruf etme olanağı verirken, aynı zamanda onların, sabit disk üzerindeki hacimli HD filmler ve uygulamalara erişme, onları aktarma ve düzenleme gibi gereksinimlerinde herhangi bir performans kaybı yaşamalarının da önüne geçiyor”Yeni nesil USB 3.0 özellikleriyle uyumlu olan DataTraveler HyperX Predator 3.0, USB 3.0 yuvasına sahip en yeni PC’ler için optimize edildi. Büyük hacimli video ve grafik dosyalarıyla çalışan kullanıcıların yanı sıra seyahate çıktıklarında bile yanlarında kendi oyun arşivlerini taşıyan oyunseverler, bu bellek sürücüsünün kapasite ve hızından büyük bir keyif alacak.

Yeni bellek, şoklara dirençli ve üstün tasarıma sahip çinko metal alaşım gövdesiyle dikkat çekiyor. Ürün, etkili veri aktarım hızına sahip USB 2.0 ile geriye doğru uyumluluğu sayesinde sadece bu yuvalara sahip sistemlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.