Donanim 18 HAZİRAN 2010 / 09:00

Kinect oyuncularını yoracak gibi gözüküyor

Edinilen bilgilere göre, geliştirilen oyun sistemi otururken oynamaya izin vermiyor.

Edinilen bilgilere göre, geliştirilen oyun sistemi otururken oynamaya izin vermiyor.


Oyun konsollarındaki yeni teknolojilere geçiş sırasındaki savaşlar devam ederken, hiçbir kumandaya ihtiyaç duymayıp tamamen kullanıcıyı kumandaya dönüştüren Microsoft Kinect'le ilgili hayal kırıklığı haberler gelmeye başladı.

Microsoft Kinect tanıtıldığı sırada, kullanıcıların sadece ayakta olduklarını gördük. Halbuki ekranda bir araba yarışı vardı ve kullanıcıların oturması daha mantıklı görünüyordu. Belki o sırada yeni ürünün heyecanıyla fark edilmeyen gerçeği şimdilerde ortaya çıkmaya başladı.

İnternette konuşulan bilgilere göre, Kinect'in henüz otururken kullanıma uygun olmadığı söyleniyor. Kinect tanıtımlarında da oturarak oyun oynayan kimsenin görülmemesi bu ihtimali güçlendiriyor. İşin teknik kısmındaysa Kincet'in insan vücudu ya da iskelete yapısının hareketlerinin algılayabildiği, otururken vücudun tamamının görülemediğinden oyun oynanamadığı düşünülüyor.

Microsoft, konuyla ilgili bir savunma açıklaması yapamazken, ayakta oyun oynamamanın kullanıcıları ne kadar memnun edeceği merak konusu oldu. Belki de yeterince geliştirilmemiş ürünü için tanıtımlara biraz erken başlandı.