Donanim 02 MART 2009 / 12:56

Kindle 2'ye iki yeni rakip

Çinli Onyx International'ın Boox e-kitap okuyucusu CeBIT 2009’da görücüye çıkıyor, Amerikalı Hearst kendi e-kitap okuyucusunu tasarlıyor.

Çinli Onyx International'ın Boox e-kitap okuyucusu CeBIT 2009’da görücüye çıkıyor, Amerikalı Hearst kendi e-kitap okuyucusunu tasarlıyor.


Çinli Onyx International tarafından üretilen Boox eKitap okuyucusu da Kindle 2’ninki gibi dokunmatik ekrana sahip. 6, 8 ve 9.7 inç ekran seçenekleri ile sunuluyor. Wi-Fi, CDMA 1XRTT, GPRS, 3G, 400Mhz CPU, 128MB RAM, 512MB Flash gibi özelliklerinin yanında cihazda; SD kart girişi, 2.5mm kulaklık girişi ve USB 2.0 bulunuyor. Öte yandan, Amerikan iş dergisi Fortune’un haberine göre; Cosmopolitan, Esquire dergileri ve San Francisco Chronicle’ın yayıncısı ABD’li Hearst şirketi, ortakları ile üreteceği elektronik kitap okuyucuları yayıncılara satmayı planlıyor. Böylece bu cihazlar üzerinden gerçekleşen gazete ve dergi satışlarından elde edilen gelirden pay almayı istiyor.


Hearst tarafından tasarlanan elektronik kitap okuyucusunun yayıncıların ihtiyaçlarına göre tasarlandığı; bu nedenle Kindle’ınki gibi 15 cm diyagonal ekran değil, standart dosya kağıdı ölçülerine yakın bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. Cihazın siyah ve beyaz renk seçenekleri ile sunulması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun