Donanim 28 TEMMUZ 2010 / 09:14

Karşınızda dünyanın ilk 3D tüketici kamerası

Panasonic SDT750 3D çekim yapabilme heyecanını son kullanıcıya taşıyor.

Panasonic SDT750 3D çekim yapabilme heyecanını son kullanıcıya taşıyor.


Panasonic dünyanın ilk 3D son tüketici kamerasının üzerindeki örtüyü kaldırdı. Yeni kamera 3D çekim yaparken tek bir objektifte birleştirdiği iki lensi kullanıyor. Panasonic HDC-SDT750 3D video çekerek doğrudan 3D uyumlu televizyonda izlenebilmesini sağlıyor. Tabii televizyona aktarılabilmesi için HDMI kablo gerektiğini de hatırlatalım.

SDT750 3D çekim yapabilmesinin yanında, 3D çevrim lensi çıkarıldığında 1080p yüksek çözünürlükte (HD) kayıt yapabiliyor. Yüksek hassasiyetli 3MOS Sistemi hareketli görüntülerde 7,590,000 piksel (2,530,000 piksel x 3) gibi son derece etkin bir piksel sayısını da beraberinde getiriyor. Yeni geliştirilen teknoloji ile hassasiyetin artırılmasının ve bu denli yüksek piksel sayısının yanı sıra, bir de daha da geliştirilmiş olan NR teknolojisini içeren video kamera, ışığın az olduğu ortamlarda bile parlak görüntüler çekilmesini ve gürültünün en aza indirgendiği kayıtlar yapılmasını sağlıyor.

En yüksek noktada performans gösteren 3MOS özellikleri sayesinde gelen mükemmel görüntü üretimi, yüksek çözünürlük ve zengin tonlamalar ile kullanıcılar hem fazla aydınlık hem de loş ortamlarda renkleri en canlı haliyle görüntüleyebiliyorlar.

Panasonic Ürün Müdürü Chris Rice, "Panasonic daha önceleri Hollywood için özel kameralar geliştirmiş ve 3D filmlerin sinema ile evlere gelmesine öncülük etmişti. Şimdi Panasonic bir adım öteye geçiyor ve dünyanın ilk son tüketici 3D kamerasını tanıtıyor" dedi.

Türkiye'de beklenen satış zamanının Eylül ayı sonlarında ya da Ekim ayı başlarında olacağı, öngörülen Panasonic SDT750'nin tavsiye edilen tüketici fiyatının ise 4.000 TL'nin üzerine çıkmaması bekleniyor.